Gündem Haberleri

  Biz teşekkür beklerken

  ANKARA
  14.05.2010 - 00:26 | Son Güncelleme:

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili, yapılması gerekenleri yaptıklarını belirterek “O bakımdan doğrusu teşekkür beklerdik” siteminde bulundu.

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ulaştırma Bakanı, şöyle konuştu: “Olayın meydana geldiği andan itibaren zannediyorum saat 01.00 civarında, Sayın Başbakanımız hemen bu konuda gereken neyse yapılması yönünde talimat vermişlerdi. İlgili arkadaşlarımızı harekete geçirdik. Tüm yasal imkanlar sonuna kadar kullanılarak bu yayının sitelerden çıkarılması için çalışmalar başlatıldı. Nitekim ilk görüldüğü siteden 15 dakika içinde çıkarıldı. Diğer sitelerle ilgili çalışmalara da gün boyunca devam edildi. Yasal işlemler devam ediyor. Biz hükümet olarak yapılması gerekenin, olayın ilk anından beri yapıldığından eminiz. Bu konuda da rahatım. O bakımdan biz doğrusu teşekkür beklerdik. Bundan sonrası yargının işi.” İnternetin kötüye kullanılmasının sorunları da beraberinde getirdiğini söyleyen Yıldırım, “Adalet Bakanlığı ile birlikte hem cezaların caydırıcılığının artırılması hem de müştekinin korunmasına yönelik tedbirlerin geliştirilebilmesine yönelik çalışma yapıyoruz. Avrupa Siber Suçlar Sözleşmesi’ne üye olma sürecini başlattık” dedi.
  Bildiklerini anlatmalı
  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise, “Sayın Baykal önce kendisine, partisine ve Türkiye’ye yardım etmek, bu meselenin aydınlatılmasına katkıda bulunmak istiyorsa, elbette bütün bildiklerini savcılara anlatmalı” dedi. İnternet suçlarını izlemenin kolay olmadığını söyleyen Çelik, “Hükümetimizle, partimizle, başbakanımızla ilgili olarak yazılıp çizilenlere maalesef mani olamadığımız gibi zaman zaman art niyetli insanların yaptıklarına da sanal ortamda maalesef yasal çerçevede mani olmak mümkün olamamıştır, olamamaktadır” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı