GeriSpor Biz kobay değiliz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biz kobay değiliz

Biz kobay değiliz
refid:3736490 ilişkili resim dosyası

"Türkiye’de futbol olacaksa, Beşiktaş büyük takım olarak her zaman kalacaktır. Hakemlerin, Beşiktaş’a olan bakışı değişmeli. Hakeminize güvenmiyorsanız orada öfke başlar. Fenerbahçe’nin tutumu kaosa sürükler."

BEŞİKTAŞ Asbaşkanı ve İletişim Komitesi Başkanı Fikret Ercan, siyah beyazlı takımın 2005 yılını değerlendirirken, Futbol Federasyonu ve hakemlere de mesaj gönderdi: "Biz kobay değiliz." BJK TV’de Faik Gürses’in sunduğu Soru-Cevap Programı’na katılan Ercan, futbol takımından, Jean Tigana’ya, taraftardan, hakemlere kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. "Beşiktaşlı olmak, sadece taraftar olmakla yetmiyor. Elinizi taşın altına koymanız gerekiyor. Bana teklif geldiğinde eksikleri gördüm ve hayır diyemedim" diyerek söze başlayan Fikret Ercan, zihniyet devriminin şart olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

Beşiktaş hep var olacak

"Beşiktaş son senelerde çok talihsizlikler yaşadı. Cem Papila olayıyla başlayan, Beşiktaş’ın kimyasının bozulma durumu oldu. Sadece takımın zihniyet olarak değişmesi değil. Tribünlerin de değişmesi gerekiyor. En ufak bir şeyde tepki vermeye başlıyoruz. Hepimizin düzelmesi lazım. Hakemlerin Beşiktaş’a bakışının değişmesi lazım. Beşiktaş adeta bir kobay gibi kullanılıyor. Oyuncu takım sahaya çıkarken sadece maçı düşünmüyor. Hakemle ne yaşayacağım, onu da düşünüyor. Siz hakeminize güvenmiyorsanız, orada yanlışlar, öfkeler başlıyor.

Beşiktaş’ı da kimse küçümsemesin. Beşiktaş hep vardır, var olacaktır. Türkiye’de futbol olacaksa, Beşiktaş büyük takım olarak her zaman kalacaktır." Fenerbahçe’nin Kulüpler Birliği’nden ayrılma kararını da değerlendiren Ercan, "Futbol Federasyonu’nun etkin olması lazım. Altındaki 18 takımını yönetmesi lazım. 18 takımın birbiriyle faydalanması lazım. Takımlar arasında niye sınıf farkı yaratmaya çalışıyorsun? Farklı değiliz. Fenerbahçe’de bir ilerleme var. Bunu yadsımıyoruz.

Gerektiği zaman Beşiktaş’ı, gerektiği zaman Galatasaray’ı alkışlarım. Ancak Fenerbahçe’nin tutumu Türk futbolunu kaosa ve kavgaya sürükler." dedi. Beşiktaş Asbaşkanı, futbol takımındaki kötü gidaşatla ilgili ise şunları söyledi: "Bizim şu anda kadrolu bir muhalefetimiz var. Beşiktaş hala dışarda borç kavgası yapıyor. Tigana’nın antrenörlüğü iyi. Birden bire sistem oturmaz. Ama biz Tigana’ya destek olursak, Tigana Beşiktaş’ta bir temel oturtacak. Tigana’nın temelde Beşiktaş’ın felsefesine yatkın bir çizgisi var."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle