Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Biz iyi durumdayız"

Basketbol THY Avrupa Ligi 2. Tur (Top 16) (G) Grubu'ndaki üçüncü maçında yarın Real Madrid ile karşılaşacak olan Efes Pilsen, İspanya'ya geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yaklaşık 4 saat süren bir yolculuğun ardından Madrid kentine ulaşan lacivert-beyazlı ekip, daha sonra konaklayacağı otele yerleşti.

Efes Pilsen, (TSİ) saat 21.30'da Real Madrid'le Caja Magica salonunda karşı karşıya gelecek.

PERASOVİC: “BU MAÇIN ZORLUĞUNU BİLİYORUZ”

Efes Pilsen Antrenörü Velimir Perasovic, Real Madrid takımının gücüne dikkat çekerken, zorlu bir mücadele olacağını bildiklerini söyledi.

Çok yetenekli ve genç bir takıma karşı oynayacaklarını vurgulayan Hırvat teknik adam, “Liderlik için büyük bir şansımız olacak. Avrupa'nın ilk 8 takım arasına kalmamız da kesinleşebilir. Bu maçın zorluğunu biliyoruz. Hücum gücü yüksek, yetenekli oyunculara sahipler. İspanya Ligi'nde Regal Barcelona ile birlikte lider durumdalar. THY Avrupa Ligi'nde Montepaschi Siena'yı deplasmanda yenen bir takıma saygı duyulması gerekir. Biz iyi durumdayız ve bu zorluğu geçebilecek güçte olduğumuzu yarın göstereceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Perasovic, sakatlıktan dönen Miroslav Raduljica ile takıma katılan Flip Murray'in kadroda rekabeti artırdığına dikkat çekerek, bu oyuncuların takım seviyesini yukarı çektiklerini kaydederken, deplasmandaki Partizan mt:s galibiyetinin çok önemli olduğunu aktardı ve “Belgrad'daki o zorlu atmosferde kazandıktan sonra takımdakiler de zor durumda maç kazanabileceklerine artık inanıyorlar” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz