Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Biz içimizi temizledik siz yapabildiniz mi?

  Ümit ÇETİN KAHRAMANMARAŞ
  20.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.10.2008 - 01:13

  Muhalefetin AKP içindeki yolsuzluk iddialarına yanıt veren Başbakan Tayyip Erdoğan, "Eski aynalarınızı ortaya çıkarıp, yeniden bakmaya mı başladınız? Bu işe bulaşanlara taviz vermedik ve bazılarını ihraç ettik. Siz yapabildiniz mi?" diye sordu.

  Kıbrıs Meydanı’nda halka hitap eden Erdoğan muhalefeti eleştirirken özetle şöyle dedi:

  Eski aynanızı mı çıkardınız?

  AKP’yi kendi iktidarınız mı zannediyorsunuz? Eski aynalarınızı ortaya çıkarıp, yeniden bakmaya mı başladınız? Bunların döneminde 21 banka battı. Bu iktidar döneminde fona devredilen banka var mı? ’Siyasetçiyim’ deyip Ankara’dan çıkmayanlar, çıkamayanlar veya Ankara’nın batısına kilitlenenler, ’Ben 780 bin kilometre karelik Türkiye’de siyaset yapıyorum’ diyemezler.

  Yolsuzluğu asla kabul etmedik; etmiyoruz. Bu işe bulaşanlar varsa bu konuda taviz vermedik ve biz, bazılarını da partiden ihraç ettik.

  Ama bu yakıştırmayı bize yapmaya çalışanlar acaba kendi partilerinde bu tür uygulamaları yapabildiler mi? Hayır.

  Gazilerle eğlenceli sohbet

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta hem partisinin merkez ilçe kongresinde, hem de Kıbrıs Meydanı’nda halka hitaben konuştu. Gaziler, Başbakan’a sahnede "Hoş geldiniz" dedi. Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hüseyin İkikardeş, Başbakan ile bir süre kahkalar eşliğinde sohbet etti. Erdoğan konuşmasında , "Bu teröristlerin bilmediği bir şey var. Bunlar, bu toprakların tarihini, birliğini, dirliğini, kardeşliğini, dayanışmasını görmüyorlar, yanılıyorlar. Beyhude çaba gösteriyorlar." dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı