« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biz hala Avrupa’dayız

Cüneyt Çakır yurda dönüşünde, Türk hakemlerinin mart ayından sonra da Avrupa’da maça çıktığını vurgulayarak büyük kulüplerimize gönderme yaptı.

İbrahim YILDIZ/DHA
SON GÜNCELLEME
FULHAM-Hamburg maçında görev alan FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır ve yardımcıları yurda döndü. Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çakır, “Mart ayı geldiği zaman ne takımlarımız ne de hakemlerimiz Avrupa’da yoktu. En azından hakem camiası olarak bizler bu maçla buna son vermiş olduk. Bu bir başlangıçtır” dedi.

Türk hakemliği adına önemli bir maçta görev yapmanın mutluluğu içinde olduğunu belirten Çakır, “Hakemlik adına çok güzel günler yakında. İlk hedef Türk hakemliğini bir yere getirmektir. Bu Cüneyt Çakır olayı değildir. Ben inanıyorum, arkadaşlarım ile bunu başaracağız” diye konuştu.

Sarvan karşıladı

Bu arada Londra’dan İstanbul’a dönen Çakır ve arkadaşlarını Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Oğuz Sarvan çiçeklerle karşıladı. Burada Ankaragücü Asbaşkanı Ayhan Atalay’ın, “MHK’nin oyununu bozdum” açıklamaları ile ilgili soruları yanıtlayan Sarvan, “Küçük hesaplarla ilgili konuşmalar doğru değildir. Atalay’ın açıklamalarını tam anlamıyla okumadım. Ortada ciddiye alınacak bir durum yok” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz