Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biz de yarıştayız

Sarı kırmızılı kulüpte yeniden yapılanmaya gittiklerini belirten Germen, "Uzun ömürlü ve şahıslara bağlı kalmayacak bir sistem kuruyoruz. Gelecek sezondan itibaren hem Türkiye’de hem Avrupa’da şampiyonluklara ulaşacak bir takım olacağız" dedi.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
TÜRK basketbolunun önemli isimlerinden Nur Germen, yıllarca oyuncu ve antrenör olarak hizmet ettiği Galatasaray Kulübü’ne geri döndü. Antrenörlük yaptığı dönemde 1984-85 sezonunda sarı kırmızılıları Türkiye Şampiyonu yapan ve 1993 Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Takım’ın başında yer alan Germen, Galatasaray Cafe Crown’da ’Genel Menajer’ unvanıyla görev yapacak.

Sabırla çalışacağız

Hürriyet
’i ziyaret ederek plan ve projelerini anlatan deneyimli teknik adam, Galatasaray Cafe Crown’da yeniden yapılanmaya gittiklerini ifade etti. Öncelikle, tamamen profesyonellerden oluşan bir teknik ekip kurduklarını vurgulayan Nur Germen, "Uzun vadede amacımız Türkiye’ye basketbolu getiren ilk kulüp olan ve yıllarca şampiyonluklara ambargo koyan Galatasaray’ı, yeniden o eski parlak günlerine döndürmek" dedi. Kulübün şartları gereği şampiyonlukları kısa zamanda yakalamalarının mümkün olmadığının altını çizen Germen, oluşturdukları sistem çerçevesinde sabırla çalışarak hedefe ulaşacaklarını ifade etti. Germen, şunları söyledi:

"Ekip arkadaşlarımla birlikte bütün mesaimizi Galatasaray Cafe Crown’a vereceğiz. Zaten bunu da yapmak zorundayız, çünkü başarı başka türlü gelmez. Sağlam temeller üzerine kurulu, uzun ömürlü bir sistem kuracağız. Bu sistemden bizden sonra gelecekler de faydalanacak. Şahıslar değişecek ama sistem değişmeyecek. Eğer başarılı olamazsak bize ’güle güle’ derler, ki ben böyle bir şeyin olacağına ihtimal vermiyorum. Zira başarılı olacağımıza eminim.

Galatasaray, maddi zorluklar nedeniyle kısa bir dönem sarsıntı geçirdi ama Cafe Crown’un sponsorluğu sayesinde toparlandı. Bütçemiz geçen sezona göre bir misli arttı. Fakat rakiplerimiz Fenerbahçe Ülker, Efes Pilsen ve Türk Telekom bizim üç misli bütçemizle yeni sezona giriyorlar. Tabii ki çok para harcamak başarının garantisi değildir.

Altı yeni oyuncu

Galatasaray Cafe Crown geçen sezonu dördüncü sırada tamamladı. Bu sezon hem Beko Basketbol Ligi’nde hem ULEB Cup’ta finalleri istiyoruz. Zor olacak ama varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız. Yeni sezondaki zirve yarışında Galatasaray Cafe Crown da olacak. Geçen sezonki kadromuzda bulunan yabancıların hepsini gönderdik. Dört yeni yabancı alacağız. Antrenörümüz Murat Özyer’le birlikte Amerika’ya giderek bazı oyuncularla görüştük. Alacağımız yabancıların en az ikisinin Türkiye veya Avrupa tecrübeleri olacak. Türkiye’nin en iyi oyun kurucularından Cüneyt Erden’in yanı sıra Darüşşafaka’da çok başarılı bir sezon geçiren Erdem Türetken’i transfer ettik. Yeni sezona altı yeni oyuncuyla gireceğiz.

Maçlarımız Darüşşafaka’da

Galatasaray Cafe Crown’da yeni bir dönem başlattık. Artık maçlarımızı Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynayacağız. Salon açısından çok iyi bir değişiklik inanıyorum. Bütün taraftarlarımızı yeni salonumuza bekliyoruz. Futbol takımımızın kombineleri ile birlikte basketbol takımımızın kombineleri de satışa çıktı. Her maçı dolu tribünlere oynamak istiyoruz.

Ekibimiz müthiş

Biz doğruyu yaparak rakiplerimizin hata yapmalarını bekleyeceğiz. Zorlu sezonda mağlubiyetler tabii ki olacaktır. Ben teknik ekibime çok güveniyorum. Antrenörümüz Murat Özyer, yardımcıları Aziz Bekir ve Recep Şen inanılmaz çalışkan ve işlerinde uzmanlar. Gelecek sezondan itibaren hem Türkiye’de hem Avrupa’da finallere, şampiyonluklara ulaşacak bir takım olacağız."

Bunları da Beğenebilirsiniz