Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biz de tehdit aldık

Fransız futbol hakemleri, geçen hafta emeklilik kararı alan İsveçli Anders Frisk gibi kendilerinin de çok sayıda ölüm tehditleri aldıklarını ve çok korktuklarını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bre: Mektup yolladılar

Fransız futbol hakemleri de,İngiliz holiganlardan aldığı ölüm tehditleri nedeniyle emeklilik kararı alan İsveçli Anders Frisk gibi tehditler aldıklarını açıkladı. Ünlü L’Equipe gazetesine konuşan Stephane Bre, ‘Sochaux-Marsilya maçından sonra ofisime mektup yollayarak aileme ve bana yönelik ölüm tehditlerinde bulundular’ diye konuştu.

Layec: Şikayet ettim

Bu tehditleri ciddiye aldığını vurgulayan Bre, ‘Çünkü, mektubu yazanların benim hakkımda bazı bilgilere sahip oldukları izlenimini edindim’ ifadesini kullandı. Bertrand Layec de, ‘Bir maçtan sonra ben de ufak tehditler aldım. Bu konunun Fransa Futbol Federasyonu tarafından bilinmesi gerektiğini düşündüm ve federasyona şikayette bulundum’ diye konuştu.

Sars: Zor bir durum

Layec, Frisk gibi iyi hakemlere sahip çıkılması gerektiğini sözlerine ekledi. Alain Sars ise geçen sezon çok sayıda ölüm tehdidi aldığını ileri sürerek, ‘Bu tür şeylerle karşı karşıya kalmak çok zor. Çünkü çocuğum var. Bana gelen son tehdit mektubunda benim üzerime sözleşmeler yapıldığını belirtiyordu. Soru bu kişilerin nereye kadar ileri gidebilecekleri’ ifadesi kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz