« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biz de hatalar yaptık

"Transferler ve hoca tercihinin sonuçlarının bizim sorumluluğumuzda olduğunun farkındayız. Yaptıklarımızın tamamının doğru olmadığını biliyor ve bir daha tekrarlamamak için çalışıyoruz"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Kulübü’nün dünkü Divan Kurulu toplantısında konuşan asbaşkan Ali Koç, "Yaptıklarımızın tamamının doğru olmadığını biliyoruz. Bizim de hatalarımız oldu" dedi. Faruk Ilgaz Tesisleri’nde Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay’ın başkanlığında yapılan toplantıda konuşan Koç, şunları söyledi:

"Transferler ve hoca tercihinin sonuçlarında bizim de sorumluluğumuz olduğunun farkındayız. Yaptıklarımızın tamamının doğru olmadığını biliyor ve bir daha tekrarlamamak ve tasarruflarımızın olumsuz sonuçlarını gidermek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Biliyoruz ki, bundan sonra da bizim en büyük desteğimiz sizler olacaksınız. Bizler de bu sayede bu camiaya layık başarılar yakalamak için elimizden geleni yapacağız.

Büyük taraftarımızdan da bizlere hatta bizden ziyade sporcularımıza ve teknik heyetimize destek olmalarını bekliyoruz. Bugünlerde sistematik olarak taraftar ile yönetimin arası açılmaya çalışılıyor. En küçük bir başarısızlıkta, kısa vadeli değerlendirmeler yaparak birlik ve beraberliğimizin bozulmasına izin vermeyelim. Tek tip taraftar yaratma gibi bir düşüncemiz asla olmamıştır. Takımı coşku ile desteklemek başka bir durum, tribünde kaos ve kargaşa ortamı yaratarak etrafa rahatsızlık vermek başka bir durumdur. Kaos ve kargaşa ancak topyekün karşılık bulursa ortadan kalkacaktır.

Mazeret olamaz

Taraftarın desteğiyle takımımız arzu edilen hüviyetine ve özgüvene kavuşacaktır. Bu sezon hiçbir şey kaybedilmemiştir. Birlikte başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Gönülden arzu etmemize rağmen bir takımın her sezon şampiyon olabilmesi mümkün olmadığı gibi bu durum yarışmanın da doğal bir sonucudur. Ancak bu doğal sonuç dahi bizim için bir mazeret olamaz.

Bunları da Beğenebilirsiniz