Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biz daha kötüsünü gördük

Yıldırım Demirören, her şartta Schuster’in arkasında olduklarını söyledi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Başkanı yöneticilerle yapılan toplantıda, “Eski hataları yapmayacağız. Biz daha kötü günler gördük. Hocamıza sonuna kadar destek vereceğiz” dedi.

DİNAMO Kiev karşısında ağır bir yenilgi alan ve UEFA Avrupa Ligi’nde tur şansını mucizelere bırakan Beşiktaş’ta büyük şok yaşanırken, karşılaşma sonrası İnönü Stadı’nda yönetim kriz toplantısı gerçekleştirdi.

Masaya yatırdılar
Başkan Yıldırım Demirören, Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı, Cengiz Zülfikaroğlu, Fahrettin Curoğlu, Engin Baltacı, Metin Keçeli, Doğan Küçükemre, Prof. Dr. Mete Düren, Alaattin Aykaç, Sinan Vardar, Orhan Saka ve Mehmet Soysal, takımın kötü gidişatını masaya yatırırken hedefteki isim ise Teknik Direktör Bernd Schuster oldu.

İbrahimler etkiledi
Beş yönetici, Schuster’in bir türlü istikrarı yakalayamadığını ileri sürerken yeni hoca arayışının gündeme gelmesi gerektiği konusunda fikir belirtirken, “Alman hocanın Türkiye’de herhalde canı sıkıldı. Gitmek istiyor olabilir mi?” sorusu ortaya atıldı. Bazı yöneticiler ise İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman arasındaki olayın da takımı etkilediğini belirttiler.

Başkan Yıldırım Demirören ise tek tek yöneticilerin görüşlerini dinledikten sonra “Evet kötü bir dönem geçiriyoruz. Her sezonda olduğu gibi bu sezona da büyük hedeflerle yola çıktık.
Türkiye’yi, Avrupa Kupaları’nda temsil eden tek takım olduk. Bu saatten sonra Beşiktaşlılık duruşumuzu göstererek kötü günde de Teknik Direktörümüz ve oyuncularımızın yanında olmalıyız. Biz bundan daha kötü günleri de gördük” dedi.

Destek sözü verdiler
Kiev karşısında alınan kötü sonucu unutturmanın görevleri olduğunu ifade eden Demirören, “Hocamızın arkasında durmalıyız. Önümüzde kritik bir Fenerbahçe derbisi var. Daha iyi sonuçlar ve daha aydınlık günler yakındır.
Ne kadar kötü olursak olalım geçmişte yaptığımız hatalara düşmeyeceğiz ve hocamıza her şartta destek vereceğiz” diyerek son sözünü söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz