« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Biz çıkıp da 'adayız' demeyiz"

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları öncesinde birlik çağrısında bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Olimpiyat oyunları için bazı adayların çıktığı duyumlarını aldığını belirten Çeker, “Olimpiyatlar öncesi milli takım sporcularının beyinlerini karıştırmanın alemi yok. Başkan adaylarından, olimpiyat yolunda birlik ve beraberlik içinde olmalarını rica ediyorum” dedi.

TGF Başkanı Bekir Çeker, kendisinin şu anda 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nı düşündüğünü bildirerek, “Biz olimpiyatlara kilitlendik, hedef olimpiyatlar” dedi.

Kendisinin ve yönetiminin seçimlere yatırım yapmak amacında olmadığını dile getiren Çeker, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Önümüzde olimpiyatlar var, olimpiyatları düşünüyoruz. Bizim amacımız seçimlere yatırım yapmak değil. Seçimle ilgili konuşma yapmıyorum. Hiçbir yerde de aday olacağım yönünde açıklama yapmıyorum. Biz olimpiyatlara kilitlendik ve hedef olimpiyat. Hedefimiz seçim kazanarak, güreşin federasyon başkanı olmak değil. Şu anda sistem oturmuş durumda. İdari anlamda sıkıntılar vardı. Ben il müdürlüğünden gelen birisiyim ve yöneticiyim. Eski güreşçi, antrenör ve eski altın düdüklü hakemim.”

“Adaylık öncesinde istişarelerde bulunacağım”

Başkan Çeker, olimpiyat oyunlarından sonra gerçekleştirilecek federasyon seçimlerinde, istişarelerde bulunmadan adaylığını açıklamayacağını söyledi.

“Şayet devam etmemiz istenirse, devam ederiz” diyen Çeker, “İstişare yapacağım yerler olacak. Bizim bağlı olduğumuz bakanlığımız, başbakanımız ve hükümetimiz var. Biz çıkıp da 'adayız' demeyiz” diye konuştu.

Seçim çalışmalarına bazı adayların olimpiyatlar öncesinde başladığına dikkati çeken başkan Çeker, sözlerini şöyle tamamladı:
“Olimpiyatlardan sonra 3 aylık bir süremiz var. Olimpiyat öncesinde milli takım sporcularının ve kulüplerin beyinlerin karıştırmanın alemi yok. Olimpiyat yolunda birlik ve beraberlik olsunlar. Olimpiyatlardan sonra çalışmalarına devam etsinler. Bizim kaybetme gibi bir endişemiz yok.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler