« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Biz bu ligde misafir olmak istemiyoruz"""

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Orduspor'un yeni sezon hazırlıklarının sürdüğü bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orduspor Basketbol Şube Sorumlusu Akın Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik heyet ve yönetim olarak yeni sezon planlamalarına devam ettiklerini belirtti.

İlk etapta takıma ön isim olacak bir sponsor arayışı içerisinde olduklarını ifade eden Çiçek, "Bu sorunumuzu kısa süre içerisinde belirlemeyi hedefliyoruz" dedi.

Takımda geçen sezon oynayan bazı oyuncularla devam edilmesi için teknik heyetin bir isteği olduğunu söyleyen Çiçek, şunları kaydetti:

"Orduspor'a yakışır bir takım oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Antrenörümüz Alper hocamızın geçen yıl ki kadrodan devam etmek istediği oyuncular var. İlk etapta bu isimlerle anlaşmak istiyoruz. Daha sonra teknik heyet ve yönetim olarak iki üç koldan çalışmalarımızı hızlandıracağız. Türkiye'deki ve Avrupa'daki en iyi oyuncuları Orduspor'a getirmeye çalışacağız. Bizim ilk amacımız ligde kalıcı bir takım kurmak. Ayaklarımız yere bastıktan sonra ise daha iyi bir kadro oluşturmayı hedefliyoruz. Biz bu ligi tanımıyoruz, onun için de burada misafir olmak istemiyoruz. Akılcı bir transfer politikası ile orta sıralarda yer alacak bir takım kurmayı istiyoruz. Bu sezon ki hedefimiz bu yönde olacak."

Çiçek, takımda yabancı oyuncuların yer alacağını bu konuda çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler