« Hürriyet.com.tr

Biz Brezilyalılar çıplaklığa alışığız

Alexandre Cunha, son dönemin parlayan modeli. Dior, Hugo Boss gibi markalarla çalışan modelle, moda dünyasını konuştuk. 25 yaşındaki Cunha’nın çıplaklıktan yana sorunu yok: “Benim ülkemde soyunmak çok doğal”

Hakan GENCE/hgence@hurriyet.com.tr
X

Dünyaca ünlü birçok markayla çalışıyorsunuz. Ve dünyanın en çok iş yapan isimlerindensiniz. Sizce sizi seçmelerinin sebebi ne?
- Tamamen kişiliğimle alakalı. Önemli olan objektif karşısında kendini güvende ve iyi hissedip bunu karşındakine yansıtabilmek. O zaman fotoğrafların daha kuvvetli çıkıyor. Aynı zamanda gözlerinizle de fotoğraftan konuşmalısınız.

Nerede, nasıl keşfedildiniz?
- Brezilya’da orta sınıf bir ailem vardı. Babam muhasebeci, annem psikolog.  Arkadaşlarım sürekli mankenlik ajanslarına gitmem konusunda beni zorluyorlardı.  Otobüse bindiğim bir gün arkamdan bir adam bağırarak koştu. Kartını verip ajansına davet etti. Bunu bir işaret olarak gördüm. 17 yaşımdayken ilk işim lokal bir kot markasıyla çalışmaktı. Ardından başka bir ajansa transferim gerçekleşti. Ekonomi okurken bir anda Milano’nun yolunu tuttum. Dünya markalarıyla çalışmaya başladım. Bir sürü kampanyada yer aldım.

Google’da isminizi arayınca bir çok çıplak fotoğrafınız çıkıyor. Objektif karşısında ilk çıplak kaldığınız ânı hatırlıyor musunuz?
- İlk çekimimde üstümde hiçbir şey yoktu. Ama zaten Brezilya’da çıplak ve üstsüz dolaşıyoruz. Kendini iyi ve estetik sergilediğin sürece çıplak kalmak benim için problem değil.

Peki seks objesi olarak görülmeye ne diyorsunuz?
- Buna bozulmuyorum. Dürüstçe, işimi yapıyorum. Bunun dışında insanların hakkımda ne düşündükleri umurumda değil! Hayatım boyunca da böyle düşüneceğim.

Kadınlarla aranız nasıl?
- Sevdiğim ve âşık olduğum kişiye sadık olup hayatı onunla paylaşmayı seviyorum. Zaten bir kız arkadaşım var. O da  bir manken. Mesleğimizden dolayı bazen yaşadığımız problemler oluyor ama orta yolu bulmaya çalışıyoruz. Kıskançlıkla başa çıkmayı da bir şekilde öğrendik.

Vücudunuzu nasıl koruyorsunuz?
- 14 yaşıma kadar çok şişmandım. Sonra spora başladım. Futbol oynadım. Her yere bisikletle gidip geliyordum. Hızla kilo verdim ve hiç spor
yapmayı bırakmadım.

Kaynak: Hakan GENCE/hgence@hurriyet.com.tr

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Doğa yürüyüşcülerine özel dağ kulübeleri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Türkiye'de 'unutulmuşlar' adası!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Safran tadında bir rota
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
İşte yılbaşının en sıcak rotaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Hindistan'ın gizemli halkı! Öyle bir hayatları var ki...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kendinizi zengin hissedeceksiniz! 'Türk Lirası'nın değerli olduğu ülkeler...