Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biz böyle yetiştiremedik

Fiziki yapısı ve yetenekleriyle Messi’ye benzetilen Muhammet Demirci’nin kariyeri Arjantinli yıldıza pek benzemedi. Son olarak ‘pişsin’ diye gönderildiği G.Antep BŞB’de de tutunamadı.

Tolga YENiGÜN
SON GÜNCELLEME

BİR yanda Lionel Messi, diğer yanda Muhammed Demirci... İkisinin de futbol kariyerinin başlangıç öyküleri birbirine benzer, çok yetenekli ama fiziki olarak yetersizler.. Ve ikisi de dünya devi Barcelona’nın radarına takılan futbolcular.. Ama ikisinin arasında dünyalar kadar fark var.
La Masia’ya giden Arjantinli, bir dünya yıldızına dönüşürken, Katalanların kapısından dönüp Ümraniye’de kalan Amasyalı Muhammed Demirci ise bahtının açılması için gittiği G.Antep BŞB’den de eli boş döndü..

PEKİ BILIC NASIL YAKLAŞACAK?

ALT yapıda Messi kadar ilgilenilmeyen, A takımda ise yeterince şans verilmeyen Muhammed, Beşiktaş’ta 3 buçuk sezonda 14’ü ligde toplam 18 maçta şans bulabildi.
Bilic, geçen sezon özel ilgilendiği genç yeteneğe en çok şans veren isimdi. Hatta onu G.Saray derbisinde maçı kurtaracak adam olarak sahaya süren Hırvat hoca, PTT serüveni tatsız sona eren Muhammed’e nasıl yaklaşacak.
Özetle 20 yaşındaki Muhammed’in umudu Bilic..

‘İki yakası bir araya gelmez’

MUHAMMED’i keşfeden isim Seyit Ateş, “Onun özel yaşantısındaki fikir ayrılığımız nedeniyle 18 yaşındayken yollarımızı ayırdık. Bana ve ona emeği geçenlere bir teşekkür bile etmedi. Anadolu’da bir tabir var, ‘Ahde vefası olmayanın’ üzerinde beddua olanın iki yakası biraraya gelmez” dedi.

MUHAMMED DEMiRCi

SEZON başında sürekli oynaması için PTT 1. Lig ekibi G.Antep BŞB’ye kiralanan Muhammed burada 5’i kupa 9’u lig olmak üzere 14 maçta, gol ve asist yapamadı.

Dedesi 90 santim

AİLESİNDE 1.50 cm üzerinde kimsenin olmadığı Muhammed, Messi ile aynı yöntemle 1.69 metre boya ulaştı. Muhammed’in dedesi ise 90 cm uzunluğunda.

LIONEL MESSI

13 yaşında İspanya’da verdiği ilk röportajında “En büyük hedefim dünyanın 1 numarası olmak” diyen Lionel Messi, Barcelona’da geçen 14 yıllık kariyeri sonrası hedefine ulaştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler