Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biz bir aileyiz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gollerden sonra Şenol Güneş'e koşan ay yıldızlı futbolcular:

A Milli Takım futbolcuları, spor kamuoyunun önemli bir bölümünün 'bu yükü kaldıramaz' dediği teknik direktörlerine destek verdiler. Okan, ‘‘Birlik beraberlik içinde olduğumuzu kanıtlamak için Şenol Güneş'e koştuk’’ dedi.

TARTIŞMA YARATTI

Mustafa Denizli'nin ardından Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü'ne Şenol Güneş'in getirilmesi büyük tartışma yaratmıştı. Spor kamuoyunun bir bölümü Güneş'in doğru tercih olduğu görüşünü savunurken, önemli bir kısmı da onun bu yükü kaldıramayacağına inanıyordu. Geçen ay Bosna Hersek karşısında alınan 2-0'lık yenilgi de Şenol Güneş karşıtlarını bir hayli alevlendirmişti.

DESTEK VERDİLER

Dün akşamki Moldova maçı, bu tartışmaya yeni bir boyut getirdi. Ay yıldızlı futbolcular, teknik direktörlerine destek verdiklerini ispatlamak istercesine, attıkları gollerden sonra Güneş'e koştular. Perdeyi açan vuruşu yapan Okan'ın, ‘‘Golü attıktan sonra niye Şenol Güneş'e koştunuz?’’ sorusuna verdiği cevap bu yönden bir hayli ilginçti. Tecrübeli futbolcu, ‘‘Birlik beraberlik içinde, bir aile olduğumuz kanıtlamak için Şenol Güneş'e koştuk’’ dedi.

KAZANMA ARZUSU

Karşılaşma sonrası bir hayli mutlu olduğu gözlenen Şenol Güneş, ‘‘Zaman zaman düşük pas yüzdesiyle oynanamıza rağmen, futbolcularımdaki kazanma duygusu, maçı kazanmamızı sağladı’’ dedi. Milli takımı sezon başında üst düzey maç yapan ekiplerin futbolcularından kurmayı amaçladığını bu nedenle de kadroda Galatasaraylı futbolcuların ağırlıklı olduğunu vurgulayan Güneş şöyle devam etti:

CENK DAHA İYİ OLACAK

‘‘Moldova'da lig, 22 Temmuz'da başladı. Biz ise sezonu yeni açtık. Bu onlar için bir avantajdı. Maç içinde zaman zaman uyum sorunu yaşamamıza rağmen galip gelmemiz, beni ileriki maçlar için umutlandırdı. Arif ve Fatih Tekke sakat olduğu için Hakan Şükür'ün yanında Cenk'i oynattım. Hakan'la Cenk uyum sorunu yaşadı. Ancak ileride çok daha iyi olacaklar.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler