Gündem Haberleri

  "Biz açız siz döner yiyorsunuz"

  Hürriyet Haber
  03.08.2009 - 11:01 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Ankara Milletvekili Faruk Koca’nın sahibi olduğu dönercide yemek yerken, Ankara Üniversitesi öğrencisi 6 gencin “Biz açız, harçlarımızı ödeyemiyoruz. Siz döner yiyorsunuz” tepkisiyle karşılaştı

  YAKA PAÇA GÖZALTINA ALINDILAR

   

  Çevredeki bazı vatandaşlar, polis tarafından gözaltına alınan gençlere alkışlarla destek verdi.

  Erdoğan dün akşam, aynı zamanda ev sahibi de olan Koca’nın Kızılay İnkılap Sokak’taki döner restoranına gitti. Erdoğan, korumaları aracılığıyla caddeden geçen vatandaşlar ve dışarıda bekleyen gazetecileri de yemeğe çağırdı. İçeri giren bazı vatandaşlar, Erdoğan’a sorunlarını aktardı.


  Bir süre sonra Öğrenci Kolektifleri’ne üye olduğu öğrenilen Ankara Üniversitesi öğrencisi 6 genç, “Biz açız, harçlarımızı ödeyemiyoruz. Siz döner yiyorsunuz” diye bağırınca yaka paça gözaltına alındı. Bu sırada öğrencilere yakındaki bar veya kafelerdeki vatandaşlardan alkışlı ve ıslıklı destek geldi. Çevik Kuvvet, bunun üzerine çevrede güvenlik önlemi aldı.

  Erdoğan, döner yedikten sonra diğer dükkânları da gezdi. Öğrencilere destek veren vatandaşların protestosunun devam etmesi üzerine Erdoğan, dükkânlara girmekten vazgeçti. Erdoğan, bir gazetecinin protestoları nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine, “Hiç gerek yok” yanıtını verdi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı