GeriFutbol Biz açık artırmaya girmeyiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  38
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biz açık artırmaya girmeyiz

Biz açık artırmaya girmeyiz
refid:23338825 ilişkili resim dosyası

Eskişehirspor yönetimi: “F.Bahçe 7.5 milyon Euro ve iki futbolcu veriyor. Ya siz?” Abdurrahim Albayrak: “Biz daha fazla ücret veremeyiz. Açık artırmaya da girmeyiz.”

İSTANBUL’da Galatasaray ile anlaştı, Eskişehir’de Alper Potuk, Fenerbahçeli oldu. 20 Mayıs 2013 Pazartesi günü Les Ottomans Oteli’nde Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak ile bir araya gelen Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, sarı kırmızılı kulüp ile Alper için prensipte anlaştı. Halil Ünal, Albayrak’ın Galatasaray yönetimi adına yaptığı 6 milyon Euro bonservis bedeli ve takas olarak da Yiğit Gökoğlan ile Culio teklifini kabul etti. Albayrak’la el sıkışmasının ardından Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Les Ottomans Oteli’nde Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile bir araya geldi.

Borsaya da bildirildi

HALİL Ünal, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile de el sıkıştı. Yalnız Galatasaray’a, bir not düştü. “Eskişehir’e gidiyorum. Bugün bu teklifi yönetim kuruluma sunacağım. Ve ödeme konusunda size bilgilendirme yapacağım” dedi. Alper Potuk, Galatasaray’dan 1.3 milyon Euro garanti para ve maç başı bonuslarıyla birlikte yıllık 2 milyon Euro alacaktı. İki senedir Galatasaray’ın peşinden koştuğu Alper için Halil Ünal ile el sıkışınca, sarı kırmızılı kulüp bu transfer gelişmesini 21 Mayıs 2013 Salı günü saat 08.00’de borsaya bildirdi.

Ödeme bilgisi beklenirken...

VE Galatasaray, Halil Ünal’ın belirttiği, ödeme listesini beklemeye geçti. Nitekim, Galatasaray 6 milyon Euro’yu Eskişehirspor Kulübü’nün mali tablosu nedeniyle kısa sürede ödeyecekti. G.Saray, Alper’in transferi konusunda Eskişehirspor Kulübü’nden ödeme ile ilgili bilgi beklerken, akşam saatlerinde yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak’a telefon geldi.

‘Sizin düşünceniz ne?’

ESKİŞEHİR’den gelen bu telefondaki ses aynen şu cümleyi kullandı: “Fenerbahçe, Alper için bize 7.5 milyon Euro bonservis bedeli, Orhan Şam ve Bienvenue’yü teklif etti. Sizin düşünceniz ne olacak?” Abdurrahim Albayrak ise Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’dan aldığı mali bütçeyi de Aysal’dan onay almadan aşamayacağını ifade etti. Ve telefondaki Eskişehirspor Kulübü yöneticisine “Biz daha fazla veremeyiz. Açık artırmaya da girmeyiz” yanıtını verdi.

Galatasaray’dan 7.5 milyon Euro iddiası

GALATASARAY cephesi, Alper Potuk için 6 milyon 250 bin Euro ve Orhan Şam ile Bienvenu’yü öneren Fenerbahçe’nin bu teklifinin daha yüksek olduğunu öne sürdü. Sarı kırmızılı kulübün yetkilileri, Fenerbahçe’nin Alper için 7.5 milyon Euro önerdiğini iddia etti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle