« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Biz 12 kişilik bir takımız"

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde Fenerbahçe'yi 3-2 yenen Galatasaray'da antrenör Işık Menküer, “Biz 6 kişilik değil 12 kişilik takımız. Bunu sahaya yansıttık ve kazandık” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Menküer, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, ilk yarıdaki karşılaşmayı 3-0 kazandıklarını hatırlatarak, bunun takımı üzerinde baskı oluşmasına neden olduğunu söyledi. Fenerbahçe'nin ciddi yatırımlar sonucu kurulmuş bir ekip olduğunu kaydeden Menküer, şöyle konuştu:
“Hem benim, hem de oyuncularımın üzerinde ilk maçı set vermeden kazanmamız baskı oluşturdu. Bir hafta boyunca rakibimizi analiz ettik ve iyi çalıştık. Hedeflerimize ulaşmak için kazanmak istediğimiz bir puan mücadelesine çıktık. Tabii ki Fenerbahçe'yi yenmenin ayrı bir yeri var ama servislerde kontrollü olsaydık daha net bir skorla kazanabilirdik. Sonuçta 3-2 de olsa kazandığımız için mutluyum.”

Maçtaki kırılma anlarından kontrollü oynadıklarını kaydeden Menküer, “Pek çok kırılma anı oldu. Bu anlarda takım halinde kontrolü kaybetmedik. Kenardan gelen oyuncularımız önemli katkılar koydular. Bizim için önemli kırılma anlarından birisi Zhekov'un 4. sette sakatlanması oldu. Onun yerine oyuna dahil olan Caner, gerçekten çok iyi bir performans sergiledi. Biz altı kişilik bir takım değiliz. 12 kişilik iyi bir takımız. Bugün bunu sahaya yansıttık ve kazandık” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz