« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biyonik adam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Burhan Filmi çekilmese A.Gücü maçında oynayacaktı

Kırmızı beyazlı futbolcu, sakatlandığını 5 saat sonra öğrendi. Buna rağmen ‘‘A.Gücü maçını oynadıktan sonra tedavi olurum’’ dedi, ancak kulüp doktoru Burhanettin Çalım izin vermedi.

Ter idmanında düşen tecrübeli futbolcu, duşunu aldı ve kamptaki odasında istirahat ettikten sonra yemeğe indi.

Yemekten sonra takım arkadaşları ile TV izleyip sohbet ederken ‘‘Ayak başparmağımda hafif bir ağrı başladı’’ dedi.

Şişme olmayınca kırık-çıkık ihtimali düşünülmedi. Kulüp doktoru Çalım, emin olmak için Burhan'ı polikliniğe götürdü.

Burhan'ın sağ ayak başparmağının kırık olduğu röntgen filmi çekilince anlaşıldı ve son anda maç kadrosundan çıkarıldı.

Ter idmanında düşen tecrübeli futbolcu, duşunu aldı ve kamptaki odasında istirahat ettikten sonra yemeğe indi.

Hiç önemsemedi

Cumartesi günü yapılan ter idmanında düşen Burhan'ın sağ ayak başparmağının kırıldığı A.Gücü maçına saatler kala anlaşıldı. Kırmızı beyazlı futbolcunun durumu çekilen röntgen filmi son kez maçın oynanacağı günün sabahı incelendi ve kadrodan çıkarıldı. Tecrübeli futbolcu, kamptaki akşam yemeğinden sonra sohbet ederken başlayan ve buna rağmen önemsemediği ağrıyı söylemese sakat haliyle A.Gücü maçında oynayacaktı.

Sohbet ederken

A.Gücü maçı öncesi yapılan ter idmanının sonlarında yere düşen Burhan'a buz tedavisi uygulandı ve duşunu aldıktan sonra odasına çekilerek istirahat etti. Burhan, akşam yemeğinden sonra arkadaşları ile sohbet ederken ‘‘Başparmağımda hafif bir sızı var’’ diyerek bir süre sonra geçmesini beklediğini ve önemsemediğini söyledi. Ancak kulüp doktoru Burhanettin Çalım'ı şüphelendi ve kırmızı beyazlı futbolcuyu kontrol etti.

Film çekilince

Şişme olmadığı için kırık-çıkık ihtimaline yer vermeyen Çalım, emin olmak için Burhan'ı Özel Meltem Polikliniği'ne götürdü. Burada röntgen filmi çekildi ve ağrı yapan başparmak kemiğinde kırık olduğu görüldü. Bunun üzerine film, asıl mesleği spor hekimliği olan Başkan Bekir Kumbul'a incelettirildi. Kumbul da, Çalım gibi kırık teşhisinde bulundu ve sabah film yeniden incelendiğinde Burhan'ın durumu netlik kazandı.

Oynamak istedi

Kırmızı beyazlı takımın liberosu, buna rağmen ağrısının geçtiğini ve A.Gücü maçında oynamaya hazır olduğunu söyledi. Ancak kulüp doktoru Çalım, Abramczyk'e durumu anlatıp Burhan’ın kadrodan çıkarılmasını sağladı. Çalım, ‘‘Şişme olmadığı için başparmağının kırıldığını kendisi de farkedememiş. Kemiğin kaynaması 3 hafta alır ve bu süre içinde antrenmana çıkamaz. G.Saray ile oynanacak final maçına yetişir’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz