Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bıyıktay: Ritmimizi yakalayamadık

Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Burak Bıyıktay, Efes Pilsen karşısında ritimlerini yakalayamadıklarını, ayrıca çok faul kaçırmalarının maçı kaybetmelerine neden olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bıyıktay, Efes Pilsen maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında ilk yarıda savunmada problem yaşadıklarını anlatarak, “Efes Pilsen sert oynadı. Biz ise yeterince sertliği ortaya koyamadık. Çok faul kaçırdık. Bu tür maçlarda faul atışları belirleyici olabiliyor” diye konuştu.
Bıyıktay, Efes Pilsen'i aldığı galibiyet nedeniyle tebrik etti.

Öte yandan siyah-beyazlılar, Efes Pilsen karşısında kullandıkları 35 atışın ancak 21'ini sayıya çevirirken, yüzde 60'lık başarı oranıyla oynadı. Efes Pilsen ise kullandığı 28 atışın 22'sini (yüzde 78.6) sayıya çevirdi.

-ATAMAN'DAN HEM TEŞEKKÜR HEM TEPKİ-

Basın toplantısına siyah-beyazlı taraftarlarca kendisine verilen çiçekle gelen Efes Pilsen antrenörü Ergin Ataman ise, “Beşiktaş taraftarı çok sağduyulu bir taraftar. Maç sonu gelip bana çiçek verdiler ama 20-25 seyircimizin arasına giren küfürler edip, yumruklar atan grubu ise kınıyorum” dedi.

Beşiktaş'ın ligin flaş takımı olduğunu belirten Ataman, “Biz Avrupa Ligi'ndeki maçlar nedeniyle yorgunduk. Buna rağmen maçın başından itibaren oyunun kontrolü bizdeydi. Önemli bir galibiyet aldık” diye konuştu.

Beşiktaş'ın haftaya lider, kendilerinin ise ikinci sırada girdiğini belirten Ataman, “Bu galibiyetle yer değiştirdik. Üst üste derbi maçlar oynuyoruz. Haftaya da Galatasaray ile karşılaşacağız. Hedefimiz ligin zirvesinde kalmak” ifadelerini kullandı.

Rakocevic'in formsuzluğundan yakınan ve buna bir çözüm üretmeleri gerektiğini kaydeden Ataman, ayrıca top kayıplarını da azaltmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler