« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bıyıktay gitti Ataman geliyor

Beşiktaş Cola Turka'da Burak Bıyıktay ile yolların ayrılmasının ardından rota Ergin Ataman'a çevrildi. Ataman, Beşiktaş'lı yöneticilerle akşam saatlerinde bir görüşme yapacağını doğruladı.

ONUR GÜLER - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Henüz kesinleşmiş birşeyin olmadığının altını çizen Ergin Ataman, "Beşiktaşlı yöneticilerle akşam saatlerinde görüşme yapacağım. Henüz kesinleşmiş birşey yok. Ancak kadronun durumunu, sakatlar, kadro dışı kalan oyuncularla ilgi detaylı bilgi alarak, değerlendirme yapacağım. Buna göre kararımı vereceğim" dedi.

Beko Basketbol Ligi'nde 19 puanla 8. sırada bulunan Beşiktaş Cola Turka'nın durumunu da değerlendiren Ataman, "Tabii ki sıkıntılı durumdalar ve sorunları var. Kadro dışı ve sakat oyuncuların durumlarını tam detaylı olarak bilmiyorum" şeklinde konuştu.

THY Euroleague'deki temsilcilerimiz Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen'in Top 16 kuralarını da değerlendiren Ergin Ataman, "Fenerbahçe Ülker'in grubu oldukça sert. Özellikle Olympiakos benim Final Four favorim ve zorlu bir ekip. Valencia 4. torbadan gelebilecek en güçlü rakip. Zalgiris Kaunas ise oldukça tehlikeli bir ekip. Fenerbahçe Ülker'in bu gruptan ikincilik şansı olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Efes Pilsen'in rakiplerine de değinen Ataman, "Efes Pilsen, geçen sene benim çalıştırdığım dönemle hemen hemen aynı gruba denk geldi. Montepaschi Siena geçen seneye oranla kadrosunu değiştimesine rağmen iyi bir ekip. Real Madrid ise her zaman tehlikeli bir takım" diye konuştu.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz