« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bitti mi bitmedi mi!

Ali Dürüst: Shaqiri transferi bizim için kapandı. Bunu borsaya da bildirdik. Refik Arkan: Hayır kapanmadı. Biz teklifimizi yaptık. Henüz bitmiş değil.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BASEL’in genç yıldızı Xherdan Shaqiri konusunda tüm sınırları zorlamalarına rağmen transferini gerçekleştiremeyen G.Saray, bu oyuncudan vazgeçtiklerini borsaya bildirmişti. Ancak dün sarı kırmızılı yöneticilerin yaptıkları açıklamalar kafalarda soru işaretleri bıraktı.

G.Saray İkinci Başkanı Ali Dürüst, “Shaqiri transferi bizim için kapandı. Zaten borsaya da bildirdik” derken sarı kırmızılı kulübün başkan yardımcısı Refik Arkan ise, “Shaqiri transferi kapanmadı. Biz teklifimizi yaptık. Henüz bitmiş bir şey yok” dedi. İki yöneticiden gelen açıklamalar kafaları karıştırdı.

Tavrımız belli, hiç değişmedi ki...

Ali Dürüst, şike soruşturmasıyla ilgili tavırlarının değişmediğini söylerken, “Oyun oynanırken kural değişmez. Bunu daha önce de söylemiştik. İnşallah genel kuruldan sonra temiz bir sayfa açılacaktır” derken Nihat Özdemir’in “G.Saray’dan 3 kat büyüğüz. Bu yüzden bağırıyorlar” sözlerinin hatırlatılması üzerine yorum yapmaktan kaçınırken,  “F.Bahçe’nin değerinin yüksek olması bizim için iyi bir şeydir” dedi.

Terim: Yeni bir liste yok

“Shaqiri için yapacak bir şey yok. Bazen istediğiniz olmuyor. Yeni bir listem yok.”

G.SARAY Teknik Direktörü Fatih Terim, Shaqiri konusuyla ilgili olarak, “Yapacak bir şey yok” dedi.. İmparator,  “Bir transferle ilgili borsaya bilgilendirme yapmak, kulübümüzün konu  üzerinde ciddi olduğunu gösteriyor. Başkanımızın ve yöneticilerimizin, danışmanlarının  uğraştığını biliyoruz ama bazen olmuyor. Böyle denk gelebilir. Mühim olan iyi  niyetle uğraşmak. Artık yeni bir liste yok” diye konuştu.

Kime elimizi atsak fiyatı 5’ten 15’e çıkıyor

GALATASARAY Yönetim Kurulu Üyesi Abdürrahim Albayrak, “Kime elimizi atsak 5 milyondan kapıyı açıyor. Sonra da 10’a 15’e çıkıyor” diyerek Shaqiri konusuna dikkat çekti. Albayrak, “Alıcı olduğumuzu tahmin ettiklerinde 10 milyona çıkıyorlar. Bu şartlarda nasıl transfer yapacağımızı merak  ediyorum. Gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz