BİTLİS HABERLERİ

Bitlis'teki yeni doğan yoğun bakım ünitesi sevkleri azalttı

AA / İbrahim Yaldız
26.02.2016 - 17:15Son Güncelleme :
AA / İbrahim Yaldız

BİTLİS (AA) - Bitlis Devlet Hastanesinde açılan yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile hastalanan çocuklar, il dışına sevk edilmiyor.

Başhekim Yardımcısı ve İç Hastalıkları Uzmanı Mahmut Büyükşimşek, yaptığı açıklamada, hastanede açılan üniteyle çocukların çevre illere sevk edilmediğini ve kentte tedavi edildiğini belirtti.

Büyükşimşek, "Son zamanlarda yeni doğan polikliniği ve yeni doğan yoğun bakım ünitesini açtık. Aktif olarak hizmet veriyoruz. Bütün cihazlarımız mevcut. Yoğun bakım ünitesi açıldığından bu yana çevre illere sevkimiz azaldı. Hastalarımız artık çevre illere gitme problemleri yaşamayacak" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlis'teki yeni doğan yoğun bakım ünitesi sevkleri azalttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlis'teki yeni doğan yoğun bakım ünitesi sevkleri azalttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı