BİTLİS HABERLERİ

Bitlis’te uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı

DHA
08.05.2018 - 12:57Son Güncelleme :
DHA

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-BİTLİS'te Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında ‘Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu’ toplantısı yapıldı. 

Toplantıya, Vali Yardımcısı Tolga Polat, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve bazı kurum amirleri katıldı. Toplantının açış konuşmasını Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu yaptı. Vali Ustaoğlu konuşmasında Bitlis’te uyuşturucu ile mücadele konusunda bir çok kurumun görev yaptığını ancak bu dağınık sistemde koordinasyonu sağlamakta güçlük çektiklerini, oluşturulan bu komisyonla bu sorunun çözümü noktasında ciddi kararların alındığını belirterek şöyle konuştu: 

"Bitlis ili uyuşturucu ile mücadele yerel eylem planımız doğrultusunda zaman zaman toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılarımızda almış olduğumuz kararları hem sizlerle hem de basın yoluyla kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bu anlamda bugün ilimizin uyuşturucu ile mücadelede eylem planı çerçevesinde koordinasyon kurulunu toplayarak gelinen noktayı paylaşmak istedik. İlimizin ve ülkemizin kangren olmuş sorunlarının başında maalesef uyuşturucu olayı geliyor. Özellikle bölgemizin ekonomik ve sosyal anlamda da biraz geri kalması bu noktada gençlerimizin, işsizliğin had safhada olması ilimiz açısından böyle bire sıkıntıyı da ister istemez beraberinde getiriyor" dedi.

Vali Ustaoğlu, Bitlis’te gençlerin uyuşturucu almak üzere kullandıkları tescilli olmayan birçok metruk binanın yıkıldığını da hatırlatarak, "Özellikle uyuşturucu ile mücadele ekonomik boyutu ile sosyal boyutu ile ele alınarak masaya yatırılıyor. Uyuşturucu ile mücadele konusunda gerek aileler ile görüşerek, gerekse sağlık hizmeti almak isteyen uyuşturucu bağımlıları ile mücadele etmek için komisyonumuz çalışıyor. Eğer aile ekonomik sorun yaşıyorsa ona ekonomik destek veriliyor. Eğer bağımlı olan çocukları bu illetten kurtulmak istiyorsa tedavi giderlerini karşılıyoru"dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bitlis haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bitlis haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bitlis’te uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı