BİTLİS HABERLERİ

Bitlis’te Ramazan ayında günde bin 500 kişiye sıcak yemek dağıtılacak

DHA
10.05.2018 - 15:47Son Güncelleme :
DHA

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS.(DHA)-BİTLİS’te Ramazan ayı boyunca hergün bin 500 kişiye sıcak yemek verilecek.

Bitlis Valiliği, Bitlis Belediyesi ve Kızılay’ın birlikte organize ettiği Ramazan çadırları için çalışmalara başlandı. Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Bitlis Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aras ve Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar ile birlikte günlük 70 kilogram et ihtiyacının karşılanacağı belediyeye ait mezbahada incelemelerde bulundu.

Burada bilgi alan Vali Ustaoğlu, Kızılay’a bağışlanan bir büyükbaş hayvanın da kesimine katıldı. Daha sonra Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Meydanında Kızılay tarafından inşası devam eden Ramazan çadırlarını gezen Vali Ustaoğlu burada yaptığı açıklamada, günlük bin 500 kişiye sıcak yemek dağıtımı sağlayacaklarını açıkladı.

Vali Ustaoğlu, sadece çadırlarda sıcak yemek hizmeti sunulmayacağını, yardıma muhtaç, kendi imkanları ile yemek yapamayacak ve engelli olan vatandaşların da evlerine sıcak yemek hizmeti sağlayacaklarını belirterek, "Önümüzdeki hafta inşallah Ramazan ayına ulaşacağız. Bizde Ramazan ayının tüm rahmetiyle, bereketiyle güzel bir biçimde geçirilmesi için Bitlis Valiliği, Bitlis Belediyesi ve Kızılay Bitlis Şubesi işbirliği ile ramazan ayında her akşam bin 500 kişiye hitap edecek iftar programımız olacak. Kızılay’a ait 6 adet çadırın kurulumunu gerçekleştiriyoruz. İstiyoruzki ilimizin en ücra köşesinde oturan vatandaşımız bu ramazan ayının rahmetinden bereketinden güzel bir şekilde faydalansın. Bu vesileyle başta Kızılay başkanlığımız olmak üzere burada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum"dedi.

Vali Ustaoğlu, sıcak yenmeği sadece kurulan çadırlarda vermeyeceklerini de belirterek, "Bizler daha önceden tespitini yaptığımız, yaşlı, engelli, bakıma muhtaç ve kendi yemeğini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımızın evlerine kadar sıcak yemek hizmetini götüreceğiz. Bunun dışında çocuklarımızın, gençlerimizin gelenek ve inancımızda çok büyük bir yeri olan bu rahmet ayını güzel bir biçimde geçirebilmeleri ve o manevi iklimden faydalanabilmeleri için değişik organizasyonlarımız olacak. Bu meydanda organizasyonlar için de yerler ayarlıyoruz. Şimdiden tüm Bitlislilerin Ramazan ayını kutluyorum"diye konuştu

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bitlis haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bitlis haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bitlis’te Ramazan ayında günde bin 500 kişiye sıcak yemek dağıtılacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı