« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bitlis'te kayak sezonu açıldı

Bitlis'te karın istenilen seviyeye ulaşmasıyla, kent merkezindeki Çiftkaya Kayak Tesisi'nde kayak sezonu açıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte karın istenilen seviyeye ulaşmasıyla, kayak sezonunun açıldığını söyledi. Kentte yağan karın kalitesinin yüksek olduğunu ifade eden Güven, şöyle konuştu:
“2011 yılında özlemle beklediğimiz kar geldi. Karın kalitesi çok yüksek ve kar istediğimiz seviyeye ulaştı. Bu nedenle bugün kentte kayak sezonunu açtık. Yağan karı 3 gün boyunca görevlilerimiz gece gündüz snowtrack makinesiyle muhafaza etmek için ezdi. Çok güzel bir pist hazırladılar. Bugün hava çok güzel ve kayak sezonunu açıyoruz. Bu yılki kayıtlarımız yarıyıl tatili olmasından dolayı çok fazla. Yaklaşık 263 yeni sporcumuz Kamp Eğitim Merkezi'nde kayakla tanışıyor. Bunların malzemelerinin tamamını federasyonla birlikte temin ettik. 15 tatili en iyi şekilde değerlendirerek, çocuklarımıza kayağı öğreteceğiz ve kayakla tanıştıracağız. Bunların içinden ilimizi ve ülkemizi temsil edecek elit sporcular çıkacak. Buradan iyi sporcular çıkaracağımıza inanıyorum.”

Kayak branşında 2 uzman antrenör alımı yaptıklarını dile getiren Güven, bu çocukların kayak takımlarının hazırlanmasında, bağlanmasında büyük çaba gösterdiklerini ifade etti.

Kamp eğitim merkezindeki yeni sporculara iyi bir eğitim vermeyi planladıklarını bildiren Güven, kayak sezonunun Bitlis'e hayırlı olmasını diledi.

Güven, “Kayak eğitimi alan çocuklarımız için, Valilik Kupası Yarışması düzenlemeyi planlıyoruz. Yeni sporcularımızın bilgi ve becerilerini sergileme fırsatı vereceğiz. Almış oldukları eğitimle kendilerine bir yarış düzenleyeceğiz. Ayrıca Kayak İl Temsilciği Kupası Yarışması düzenlenecek” dedi.

Pazartesi günü yeni bir proje başlatarak, her ilçede ekonomik durumu iyi olmayan ve özellikle yeşil kartlı çocuklara kayak öğreteceklerini belirten Güven, bunun çocukları kayakla tanıştırmaya yönelik bir proje olduğunu kaydetti.
Bitlis'te ata sporu olan kayağın, özlenen eski günlerine ve daha iyiye gideceğine inandıklarını dile getiren Güven, kentte daha önceden kayak yapmış olan milli sporcuların da yeni sporculara yardımcı olduklarını söyledi.

Güven, Nemrut Kayak Tesisi'nin hazır olmamasından dolayı, bütün vatandaşları hafta sonu serbest kayak yapmaları için Çiftkaya Kayak Tesisi'ne davet ettiklerini sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz