BİTLİS HABERLERİ

Bitlis'te kar altındaki kışlık yiyecekler çıkarılıyor

AA / Servet Taşdemir
24.02.2016 - 17:32Son Güncelleme :
AA / Servet Taşdemir

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Tatvan ilçesinde bazı vatandaşlar, kışın tüketmek için toprak altındaki depolarda sakladıkları gıda malzemelerini çıkarmaya başladı.

Kar yağışının etkili olduğu Bitlis'te vatandaşlar yazın sıcak havadan korumak için toprak altında oluşturdukları depolarda sakladıkları gıda malzemelerini kar altından çıkarıyor.

Vatandaşlar Hakim Taşdemir, evinin bahçesine yazın gömdüğü kışlık yiyecekleri bulmak için uzun uğraşlar verdiği belirtti.

Taşdemir, "Yazın aldığımız peynir ve patates gibi kışlık yiyecekleri bozulmasın diye toprağa gömüyoruz. Bu yıl çok fazla kar yağışı yaşandı. Bu da olumsuz etkilendi. Dolayısıyla yazın gömdüğümüz ürünler kar altında kaybolduğu için bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Zor şartlarda yiyeceklerimizi kar altından çıkarıyoruz. Uzun uğraş sonucu ürünlerimizi bulduk ve bir kısmını çıkardık. Kalanı da havalar ısınmadan çıkaracağız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlis'te kar altındaki kışlık yiyecekler çıkarılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlis'te kar altındaki kışlık yiyecekler çıkarılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı