BİTLİS HABERLERİ

Bitlis'te halk toplantısı düzenlendi

AA / İbrahim Yaldız
26.02.2016 - 15:47Son Güncelleme :
AA / İbrahim Yaldız

BİTLİS (AA) - Bitlis Valisi Ahmet Çınar, halk toplantısı düzenleyerek vatandaşların sorunlarını dinledi.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Çınar, esnaflara yaşadıkları sorunların çözümüyle ilgili önerilerde bulundu.

Bitlis'te insanları cezbedici bir merkez yapılması gerektiğini söyleyen Çınar, şehrin beton yığınlarından arındırılıp, tarihini ve kültürünü ortaya çıkarmak gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Mardin gibi dünyaya nam salmaya aday bir şehir oluşturmaktır. Bizim uzun süreçli hedefimiz, bu şehrin mimarisine kültürüne ve tarihine yönelik çalışmalar yapmaktır. Eski yapıların bir kısmını yıkmak, bir kısmını muhafaza etmek, yakın plandaki yerleşim düzenini de düşünmeliyiz. Bitlis'i bir bütün olarak düşünmek gerekiyor. Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki hepsi bu şehrin bir değeridir. Bu alanlara yapılacak yatırımlar da Bitlis için önemlidir. Çünkü buraya gelecek olan insanlar bir bütünü görmek isteyecektir. Bunların dışında yakın planda ne yapılması gerektiğini de düşünmek gerekir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlis'te halk toplantısı düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlis'te halk toplantısı düzenlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı