Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bitlis'te çocuklar kayakla tanıştı

Bitlis'in köylerinde yaşayan ve ekonomik durumu iyi olmayan 28 çocuk, Bitlis Kamp Eğitim Merkezinde kayak sporuyla tanıştırıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Güven, özellikle ilçelerden ve köylerden ekonomik durumu iyi olmayan çocuklara 15 tatilde karne hediyesi olarak, kayak sporunu öğrettiklerini söyledi.

Köylerden Bitlis Kamp Eğitim Merkezine getirilen çocukların, yarı yıl tatili boyunca kış sporlarıyla tanıştırıldığını ve çocuklara kayak eğitimi verildiğini ifade eden Güven, şöyle konuştu:
“Ekonomik durumu iyi olmadığı için, kış sporlarıyla tanışmayan, kayak takımı alamayan çocuklarımız mevcut. Biz de bu yıl yeni bir uygulama başlattık. Özellikle ilçelerde, köylerde yaşayan ve ekonomik durumu iyi olmayan çocuklarımıza, 15 tatilde karne hediyesi olarak kayağı öğrettik. Çocuklarımızı kamp eğitim merkezinde misafir ediyoruz. Bu çocuklarımız kış sporuyla tanıştırıldı ve kayak eğitimi aldı. Çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşıladık. Kayağı öğrenmeleri için eğitimci transfer ettik. Ayrıca çocuklarımıza akşamları sosyal ve kültürel etkinlikler düzenledik. Çocuklarımız burada hem kış sporlarını tanıdı hem de tatil yaptı.”

Çocukları kış sporları zevkinden mahrum etmemek için, devletin imkanlarını en iyi şekilde kullandıklarını bildiren Güven, bu yıl karın geç yağmasından dolayı, çok ciddi bir organize yapamadıklarını kaydetti.
Önümüzdeki yıl kar yağışıyla birlikte, bütün ilçelerden ekonomik durumu iyi olmayan çocukları merkeze getirerek, devletin imkanlarından faydalandıracaklarını kaydeden Güven, bu konuyla ilgili çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz