BİTLİS HABERLERİ

Bitlisli Fotoğraf Sanatçısı Olcay Ödüle Doymuyor

IHA
27.10.2015 - 12:21Son Güncelleme :

Özel bir hastanenin düzenlediği yarışmada 3'üncülük getiren fotoğraf.

IHA

Bitlisli fotoğraf sanatçısı Özkan Olcay, son dönemde aldığı ödüllerle adından söz ettiriyor.
Bitlis’in Ahlat ilçesinde faaliyet gösteren Ahlat Fotoğrafçılar Derneği (AHFOD) Başkan Yardımcısı ve fotoğraf sanatçısı Özkan Olcay, son olarak özel bir hastanenin düzenlediği yarışmada 3’üncülük, Türk Hava Yolları (THY) tarafından düzenlenen uluslararası fotoğraf yarışmasında ise mansiyon ödülü aldı. Bölgeden çekmiş olduğu fotoğraflarla tanıtıma katkı sunan fotoğraf sanatçısı Özkan Olcay, katıldığı uluslar arası yarışmalarda ise ülkemizi temsil ediyor. Katıldığı yarışmalarda aldığı derece ve ödüllerle adından sıkça söz ettiren Olcay, son olarak özel bir hastanenin Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliği ile düzenlediği ve bin 477 fotoğrafçının 4 bin 857 fotoğrafla katıldığı “Göz Alabildiğine Sarı” konulu yarışmada 3. oldu.
Olcay, yine bu yılın en prestijli yarışmalarından biri olarak görülen Türk Hava Yolları’nın (THY), Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve Uluslararası Fotoğraf Federasyonu ile organize ettiği 68 ülkeden bin 428 fotoğrafçının 5 bin 107 fotoğrafla katıldığı 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda ise 5. sırada yer alarak mansiyon ödülü aldı.
Konuyla ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan fotoğraf sanatçısı Özkan Olcay, çektiği fotoğraflarla bölgeyi tanıtmaya çalıştığını belirterek, “Son yıllarda bazı ulusal ve uluslar arası yarışmalara katılarak bölgemizin tanıtımına katkı sağlamaya çalışıyorum. Son olarak katıldığım ulusal bir yarışmada 3.’lük, uluslararası bir yarışmada ise mansiyon ödülü aldım. Fotoğraf sanatını icra etmemdeki en büyük amaçlarımdan biri de bölgemizi fotoğraf aracılığıyla tanıtmaktır. Bu amacıma ulaşmanın da mutluluğunu yaşıyorum. Bölgemizi fotoğraf sanatı aracılığıyla ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak için çalışmalarımı sürdüreceğim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlisli Fotoğraf Sanatçısı Olcay Ödüle Doymuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlisli Fotoğraf Sanatçısı Olcay Ödüle Doymuyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı