BİTLİS HABERLERİ

Bitlis, Türkiye’de Şehirlerarası Otobüs Terminali Olmayan TEK İl

IHA
05 Eylül 2015 - 09:56Son Güncelleme : 05 Eylül 2015 - 09:57

BİTLİS, TÜRKİYEDE OTOBÜS TERMİNALİ OLMAYAN TEK İL

IHA

Şehirlerarası otobüs terminali olmayan tek il konumundaki Bitlis’te, belediye otogar yapmaya talip oludu.
Şehirlerarası otobüs terminali olmayan tek il konumundaki Bitlis’te bu sorunun çözülmesi için Rahva mevkiinde yapılan otogar binası kaderine terk edilmiş durumda. 2006 yılında büyük hayallerle yapılan ve bugün yıkılmaya yüz tutulmuş binanın onarılarak hizmete sunulması için Bitlis Belediyesi talip oldu. Otogarın takas usulüyle belediyeye devredilmesi için girişimlerde bulunduklarını belirten Bitlis Belediye Eş Başkanı Hüseyin Olan, kendilerine verilmesi halinde 3 ay gibi kısa bir sürede faaliyete koyarak hizmete sunacaklarını belirtti. Olan, Bitlis’in Türkiye’de şehirlerarası otobüs terminali olmayan tek il konumunda olduğuna dikkat çeken Olan, “Bildiğim kadarıyla Bitlis Türkiye’de otogarı olmayan tek ildir. Doğal olarak bundan önce buradaki yaklaşık 19 bin metre kare arsayı otogar yapılması için TOKİ İl Özel İdareye vermiş. İl Özel idare burayı ihaleye çıkararak bir yüklenici firmaya teslim etmiş. Yüklenici firma belirli bir aşamaya getirdikten sonra bildiğim kadarıyla zarar ettikten dolayı işi bitirememiş. O günden bu yana burası kendi halinde çürümeye terk edilmiş” dedi.
Daha önceki belediye başkanının da yıkılmaya terk edilmiş otogar binasının belediyeye devredilmesiyle ilgili bir talebinin olduğunu dile getiren Olan, kendilerinin de arsa takası karşılığında belediyeye devredilmesi için girişimlerde bulunduklarını kaydetti. Kendilerine devredilmesi halinde kısa süre içinde Bitlis’te otogar sorununu gidereceklerini ifade eden Olan, "Bizde bu yıl bir arsa karşılığında takas usulüyle devredilmesini talep ettik. Yaklaşık 3 aydır valiliğe ve özel idareye başvuruda bulunduk. Sağolsun buradan giden vali bey bu talebe sıcak baktı. İl genel mecliste değerlendirileceği söylendi. Uygun görülmesi halinde bize verileceği söylendi. Bu arda valinin değişmesi, il genel meclisin tatile girmesi nedeniyle bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmadı. Bize verilmesi halinde burayı 2-3 ay gibi kısa bir sürede faaliyete sokacağımıza inanıyoruz. Görüldüğü gibi şuan burasının cam mekanları hepsi parçalanmış. Kazan dairesi çamurla dolmuş. Çevre düzenlenmesi yapılmamış durumda. İç dizaynıyla ilgili yeniden bir iyileştirme yapılacak. En önemli sıkıntı olan çevre düzenlenmesi yapılacak. Bu çalışmaların ardında Bitlis yeni bir otogara kavuşarak çarşı merkezinin de rahatlanmasına neden olacaktır” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlis, Türkiye’de Şehirlerarası Otobüs Terminali Olmayan TEK İl hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 09 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlis, Türkiye’de Şehirlerarası Otobüs Terminali Olmayan TEK İl haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   03:35
  • Guneş
   05:22
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı