BİTLİS HABERLERİ

Bitlis’teki Girişimcilik Kursu Tamamlandı

IHA
03 Eylül 2015 - 13:40Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 - 13:41

BİTLİSTEKİ GİRİŞİMCİLİK KURSU TAMAMLANDI

IHA

Bitlis İş-Kur İl Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve KOSGEB Müdürlüğü işbirliği ile açılan girişimcilik eğitimi tamamlandı.
İş-Kur İl Müdürü Alaattin Aslan, kursa katılanların aldıkları belge sayesinde KOSGEB ve kalkınma ajanslarından destek alabileceklerini söyledi. Girişimcilik kursunu bitiren ve belgelerini alanların kendi iş yerlerini kurmaları halinde 30 bin TL’ye kadar destekleneceklerini belirten Aslan, “Müdürlüğümüz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve KOSGEB Müdürlüğü işbirliği ile açılmış girişimcilik eğitimi tamamlanmış bulunmaktadır. Küreselleşen dünyada rekabette baş aktör olabilmenin temel unsurlarından birisi girişimciliği teşvik etmektir. Bu nedenle ilimizde en önemsenmesi gereken kurum faaliyetlerimizden birinin girişimcilik eğitimi olduğu inanmaktayız. Bu eğitim sonunda başarılı olan kursiyerler, alacakları sertifikalarla kendi işlerini kuracakları veya işlerini geliştirecekleri zaman KOSGEB veya kalkınma ajanslarından 30 bin TL hibe desteğinden yararlanabileceklerdir. Ayrıca engellilerden girişimcilik sertifikası alıp kendi işini kuracak olan kişilere de İş-Kur tarafından 36 bin TL karşılıksız hibe desteği sunulmaktadır. İşsizliğin ilimizde yüksek olması nedeniyle siz genç kardeşlerimize ayrı politikalar geliştirme ve bir an önce sizi ilimiz işgücüne dahil etme konusunda çaba sarf etmemiz gerekiyor. Kısa bir girişimcilik eğitimi aldınız ve artık sizler de girişimci adayları olarak ilimiz işgücü piyasasına dahil olacaksınız. İlerde sizleri birer işveren olarak görebilmek umuduyla hepinize başarılar ve kolaylıklar dilerim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlis’teki Girişimcilik Kursu Tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 13 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlis’teki Girişimcilik Kursu Tamamlandı haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:39
  • Guneş
   05:25
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı