BİTLİS HABERLERİ

Bitlis’te Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

IHA
05.10.2015 - 14:55Son Güncelleme :

BİTLİS DEVLET HASTANESİNDE AMELİYATSIZ FITIK TEDVİSİ

IHA

Bitlis Devlet Hastanesi Başhekimi ve Fizik Tedavi Uzmanı Erdal Dilekçi, bel ve boyun fıtık operasyonlarını artık ameliyatsız tedavi ettiklerini söyledi.
Daha önceden bel ve boyun fıtığı ameliyatlarının beyin cerrahi servisinde yapıldığını ifade eden Dilekçi, “Bel ve boyun fıtığı rahatsızlığı olanların ameliyatsız ve 24 saat için taburcu olacak şekilde tedavi ediyoruz” dedi.
Fizik Tedavi Uzmanı Erdal Dilekçi, bel ve boyun fıtığı Türkiye’de çok sık rastlanan hastalıklardan birisi olduğunu belirtti. Son dönemde özellikle Bitlis Devlet Hastanesi’nde ileri evrim boyun ve bel fıtıklarında tedavi amacıyla daha önce beyin cerrahi servimizde ameliyatla tedavi edilen hastalığın artık ameliyatsız bir şekilde tedavi edileceğini söyledi. Dilekçi, “Uygulanmaya başlanan kapalı fıtık operasyonları ve bunun dışında gelişmiş bir ameliyat mikroskobuyla birlikte riskli hastalarımızı burada ameliyat etmeye başlamıştık. Son dönemde özellikle ülkemizde de kullanılmaya başlanan tedavi şekli olan ameliyatsız bel fıtığına müdahaleyi hastanemizde de başlamış bulunuyoruz. Burada özellikle erken dönem bel ve boyun fıtıklarında hastalarımızı MR ile tespit ettikten sonra yaklaşık 24 saat hastanemizde yatırarak tedaviyi uygulayıp taburcu ediyoruz. Bunun arkasında da yaklaşık 3 ay sonra kontrol ederek bel ve boyun fıtığının tamam iyileştiğini görüyoruz. Bundan yaklaşık 2 ay önce bu tedaviye başladık, başarılı sonuçlarda elde ettik. Dolayısıyla bel ve boyun fıtığı rahatsızlığı olan vatandaşlarımız hastanemizde her evrede çok doğru tedavilerle sonuca ulaştırılıyor” diye konuştu.
Bel ve boyun fıtığının ameliyatsız bir şekilde tedavisinin Türkiye’de yeni yeni başladığını söyleyen Dilekçi, “Son zamanlarda yeni teknolojik gelişmelerle birlikte verilen bir hizmettir. Özellikle büyük şehirlerde özel kliniklerde büyük paralarla yapılan bir tedavidir. Aynı zamanda devlet hastaneleri kapsamında baktığımız zaman bu tedavi şekli Bitlis Devlet Hastanesi olarak Türkiye’de nadir uygulanan hastanelerden birisidir. Dolayısıyla da bu yönüyle de özellik arz eden bir hizmettir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlis’te Ameliyatsız Fıtık Tedavisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlis’te Ameliyatsız Fıtık Tedavisi haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:39
  • Öğle
   12:06
  • İkindi
   14:53
  • Akşam
   17:12
  • Yatsı
   18:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı