BİTLİS HABERLERİ

Bitlis İl Halk Kütüphanesi 35 Yıl Önceki Üyelerini Arıyor

IHA
28.08.2015 - 14:11Son Güncelleme :

MÜDÜR VEKİLİ HAKAN YÜCEL

IHA

Bitlis İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Hakan Yücel, 35 yıl önceki üyeleri bulup onları yeniden kütüphaneye üye yapmak istediğini söyledi.
Yücel, eski arşivden 1981 yılında üye olmuş yaklaşık bin 100 kişiye ait üye kartı bulduklarını ifade ederek, bu üyelerden bulabildiğini yeniden üye yapmak istediğini belirtti. Bitlis İl Halk Kütüphanesi’nin şu anki yerinin 1981 yılında faaliyete geçtiğini hatırlatan Yücel, “O yıllarda kütüphaneye oldukça yoğun bir talep olmuştur” dedi.
Bitlis’te kütüphanenin 1953 yılından bu yana hizmet verdiğini ifade eden Hakan Yücel, “Önceden Atatürk Camisi’nin civarında hizmet veriliyormuş. Dönemin Valisi Yılmaz Ergun tarafından şu anki hizmet binamız 1981 yılında yaptırılıp hizmete açılmış ve o yıldan beri burada hizmet vermekteyiz” diye konuştu.
35 yıl öncesine ait üye kartlarını bulduklarını söyleyen Yücel, “Bulduğumuz üye kartları bilgileri ile şu anda kütüphanemizden faydalanan öğrencilerin bilgileri ile karşılaştırdık. Gördük ki 35 yıl önceki üyelerin çocuklarının çoğu kütüphanemizden faydalanıyor. Bu da Bitlis’teki kütüphane alışkanlığının ne kadar sağlam olduğunu, babadan çocuğa geçerek gösteriyor. Bitlis’teki kütüphane anlayışı kaç yıl geçerse geçsin, teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin hiçbir şekilde değişmiyor. Bu da bizleri oldukça sevindiriyor. Kütüphanemiz üye ve kitap sayısı bakımından Türkiye’de hatırı sayılır bir konumdadır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlis İl Halk Kütüphanesi 35 Yıl Önceki Üyelerini Arıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlis İl Halk Kütüphanesi 35 Yıl Önceki Üyelerini Arıyor haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:21
 • Guneş
  07:05
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:31
Sayfa Başı