BİTLİS HABERLERİ

Bitlis İHH, Bu Yılki Kurban Bağışlarını 99 Ülkedeki İhtiyaç Sahiplerine Ulaştıracak

IHA
24.08.2015 - 18:23Son Güncelleme :

BİTLİS İHH, BU YILKİ KURBAN BAĞIŞLARINI 99 ÜLKEDE Kİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRACAK

IHA

Bitlis İnsani Yardım Derneği (İHH), bu yılki kurban bağışlarını İnsani Yardım Vakfı’nın kurban organizasyonu ile yurt içi ve yurt dışındaki 99 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.
23 yıldır kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu bayramda ihtiyaç sahiplerini unutmadığını belirten Bitlis İHH Derneği Başkanı Muzaffer Taşcan, vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverlerin, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştırabileceğini söyledi. İnsani Yardım Vakfı’nın 2015 yılı kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 99 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracaklarını ifade eden Taşcan, “İnsani Yardım Vakfı bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 99 ülke ve bölgede geçekleştirecek. 23 yıldır Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli 550 TL. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. İHH, bir kurban bedelinin 550 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında kurban bağışları, bayramın 2’nci günü olan 25 Eylül Cuma günü saat 23.59’a kadar yapılabilecektir” dedi.
KURBANLIKLAR NASIL KESİLİYOR?
Kurbanlıkların kesimiyle ilgili de bilgi veren Muzaffer Taşcan, “İHH, 2015 yılı kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 99 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu sene de kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. Cami ve mescitlerin, su kuyularının, eğitim merkezlerinin, meslek edindirme kurslarının, yetimhane binalarının ve benzeri birçok projenin temelleri de kurban ziyaretlerinde atılacak. Kurbanlıklar İHH görevlilerince kesim yapılacak ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır. Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilir. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır. Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir. İHH, Afrika’dan Balkanlar ve Güneydoğu Asya’ya Ortadoğu’dan Latin Amerika’ya beş kıtada ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere ulaşacak” diye konuştu.
KURBANINIZI NASIL BAĞIŞLAYABİLİRSİNİZ?
Bitlis’ten kurban bağışında bulunmak isteyenlerin izlemesi gereken yol ile ilgilide bilgi veren Taşcan şöyle konuştu: “Derneğimiz vasıtasıyla kurban bağışında bulunmak isteyen hayırseverler Tatvan Belediyesi’nin arkasında bulunan dernek binamıza başvurarak, yada Kuveyt Türk Bankasının Tatvan Şubesindeki TR05 0020 5000 0131 3131 300001 İBAN nolu derneğimize ait olan hesap numarasına bir kurban bedeli olan 550 TL’yi yatırarak bağışta bulunabilirler. Ayrıca kurban bağışıyla ilgili bilgi almak isteyenler derneğimizi 0434 827 20 10 nolu numaradan arayarak detaylı bilgi alabilirler.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlis İHH, Bu Yılki Kurban Bağışlarını 99 Ülkedeki İhtiyaç Sahiplerine Ulaştıracak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlis İHH, Bu Yılki Kurban Bağışlarını 99 Ülkedeki İhtiyaç Sahiplerine Ulaştıracak haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı