BİTLİS HABERLERİ

Bitlis Belediyesi Kadın Kurulu Kurdu

IHA
05.09.2015 - 09:51Son Güncelleme :

BİTLİS BELEDİYESİNE KADIN KURULU KURULDU

IHA

Bitlis Belediyesi tarafından kadın sorunlarının tespiti, çözümü, kadın politikalarının oluşturulması, kadınlara yönelik projelerin hayata geçirilmesi ve belediye yönetiminde daha etkili bir kadın temsiliyetinin sağlanması amacıyla "Kadın Kurulunu" kurdu.
Kurulan kadın kurulu toplantısına katılan Bitlis Belediyesi Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran, açılış konuşmasını yaptı. Nevin Daşdemir Dağkıran, belediye bünyesinde kurulacak olan kadın kurulunun amacının, belediye de çalışan kadınların örgütlü duruşunu açığa çıkararak, Bitlis’e kadının rengi, kadına yeni yaşam alanı, yeni alternatifler yaratarak kadın gücüyle emeğin ve yaşamın kolektifleştirmek için bir araya geldiklerini ifade etti. Yapılacak tüm çalışmaların kadının bakış açısıyla yapılacağını belirten Belediye Eş Başkanı Nevin Daşdemir Dağkıran, bu anlamda kadın kurulunun baskın bir mekanizma ile işleyeceğini, alınacak her kararda kadın kurulunun da yer alacağını kaydetti. Daşdemir Dağkıran, kadın kurulunun çalışma anlayışı ve yol yönteminin ‘Demokratik, Ekoloji, Cinsiyet Özgürlükçü’ paradigma ekseninde yürütüleceğini vurguladı. Konuşma ve değerlendirmelerin ardından 8 kişiden oluşan Bitlis Belediyesi Kadın Kurulu yürütmesi belirlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Bitlis Belediyesi Kadın Kurulu Kurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 09 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bitlis Belediyesi Kadın Kurulu Kurdu haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:08
  • İkindi
   14:48
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı