ANKARA HABERLERİ

Bitkisel ilaç şakaya gelmez

Hürriyet Haber
28.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara Eczacı Odası 28-30 Eylül tarihlerinde “Bitkisel 2012 Sempozyumu” düzenleyecek.

Hürriyet Haber

Sempozyum ile ilgili bilgi veren Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Taner Ercanlı, son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bitkisel ürünlere ilginin arttığını söyledi.
Bu ilginin, birtakım ruhsatsız ve kaçak yollarla Türkiye’nin giren ürünlerin kullanımını beraberinde getirdiğini, bu nedenle ölümle sonuçlanan olaylarla karşılaşıldığını anlatan Ercanlı, şunları kaydetti:

Sağlık açısından ciddi sıkıntı

“Biz eczacılar, bitkisel ve bitkisel içerikli ürünlerin eczacılar danışmanlığında, eczaneler aracılığıyla satılmasını istiyoruz. Çünkü bitkisel ürünlerle ilgili en kapsamlı bilgiye sahip, bu konuda eğitim alan tek meslek grubu biziz. Son yıllarda ülkemizde artan aktarlarda ve diğer alışveriş yerlerinde satılan bitkisel ve bitkisel kaynaklı ürünlerin tüketimi, toplum sağlığı açısından çok ciddi sakıncalar doğuruyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bitkisel ilaç şakaya gelmez haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı