Ege Haberleri

EGE

  Biten aşkın sonu cinnet

  Taylan YILDIRIM - Kadir ÖZEN / İZMİR, (DHA)
  28 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 27 Ekim 2011 - 19:10

  Güzelyalı’da dul Nesrin Yakup Öztürk bir sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı evli Engin Deveci ile bir süre aşk yaşadı. Öztürk’ün oğlu karşı çıktı, ayrılmak istedi. Deveci de oğlunu öldürüp, kendi canına kıydı.

  İZMİR Güzelyalı’da ev kadını Nesrin Yakup Öztürk (43), 5 yıl önce eşinin kalp krizi sonucu ölmesinin ardından oğlu Türkcan’la (25) yaşamaya başladı. Nesrin Yakup Öztürk, internetteki sosyal paylaşım sitesinden arkadaş olduğu evli Engin Deveci (40) ile bir süre görüştükten sonra ilişki aşka dönüştü.
  Annesinin sık sık gizlice buluştuğu Deveci ile ilişkisini öğrenen Türkcan Öztürk, tepki gösterdi. Oğlunu ikna etmeye çalışan Nesrin Yakup Öztürk, başaramayınca Deveci’yle konuşup ilişkisini bitirme kararı aldı. Evli olmasına rağmen ilişkisine devam etmek isteyen Deveci, olumlu yanıt alamayınca iddiaya göre tehditlere başladı. Deveci’nin, yaklaşık iki ay önce de barışma teklifini geri çevirdiği gerekçesiyle tehdit ettiği Nesrin Yakup Öztürk ve oğlu polise şikayet etti.

  Yere diz çöktürüp infaz

  İlişkisinin önünde engel olarak gördüğü Türkcan Öztürk’ü dün saat 07.00 sıralarında İnönü Caddesi 438 numaralı evin önünde bekleyen Deveci, bir süre konuştu. Deveci ardından tabancasını çıkarınca Türkcan Öztürk koşarak kaçmaya çalıştı. Kovalamaca sırasında görgü tanıklarının ifadesine göre havaya da ateş eden Deveci, “Yapma abi” diye yalvaran Türkcan Öztürk’ü, yere diz çöktürdükten sonra göğsüne ateş ederek öldürdü, daha sonra tabancayı kendi başına dayayıp tetiği çekip canına kıydı.

  Sinir krizi geçirdi

  Staj yaptığı fabrikaya kadrolu olarak işe başlamanın sevincini yaşayan oğlunun acı haberini aldıktan sonra yakınlarıyla olay yerine gelen anne Nesrin Yakup Öztürk, sinir krizi geçirdi. Polisin incelemesi sırasında Urla’da telefon satışı yapan Engin Deveci’nin de kaçakçılık ve sahte kimlik bulundurmaktan kaydı bulunduğu ortaya çıktı. Deveci’nin bir süre ayrı yaşadığı eşiyle de önceki gün barıştığı ileri sürüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı