Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bisset'in Antalya turu

  aa
  14 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 13 Ekim 2008 - 15:17

  Antalya'ya gelen dünyaca ünlü aktris Jaquelline Bisset, tarihi Kaleiçi semtini gezdi.

  JAQUELLİNE BİSSET FOTOĞRAFLARI


  45. Antalya  Altın Portakal Film Festivali ile 4. Uluslararası Avrasya Film Festivali'nin  konuğu olarak Antalya'ya gelen dünyaca ünlü aktris Jaquelline Bisset, tarihi  Kaleiçi semtini gezdi.
  Dünya sinemasında adını divalar arasına yazdıran, 1960'lı yıllardan bu  yana ünlü yönetmenlerin gözde oyuncusu olmayı sürdüren ve Türk sinemaseverlerce  de yakından tanınan Bisset, festivalin konuğu olarak dört gündür Antalya'da  bulunuyor. Festivali, gala ve özel gösterimi yapılan filmleri izleyerek,  törenlere katılarak yakından takip eden Bisset, bir dönem birlikte olduğu Emin  Boztepe eşliğinde kenti gezdi.

   Jaquelline Bisset,  Antalya'nın en eski yerleşim alanlarından tarihi Kaleçi semtini de ziyaret etti.  Emin Boztepe ile yüzlerce yıllık tarihi evlerin ve konakların bulunduğu dar  sokaklarda yürüyen, kilimciler, otantik hediyelik takı ve eşyaların satıldığı  dükkanları gezen Bisset, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk kez geldiği  Antalya'nın çok güzel ve fantastik bir şehir olduğunu söyledi.
           Daha önce defalarca Türkiye'ye geldiğini, İstanbul'un birçok yerini Emin  Boztepe ile birlikte gezdiğini dile getiren Bisset, Türkiye'nin sahip olduğu  tarihi ve doğal güzelliklere hayran olduğunu kaydetti.
           Türkiye hayranlığının yalnızca tarihle sınırlı kalmadığını, Atatürk'ü de  yakından tanıdığını ve hakkında birçok kitap okuduğunu belirten Bisset, geçen  yıllarda İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı ile Pera Palas'daki Atatürk'ün eşyalarının  sergilendiği özel odaları gezdiğini, ayrıca Emin Boztepe ile birlikte Anıtkabir'i  ziyaret ettiklerini anlattı.
           Emin Boztepe'nin Atatürk resimleri koleksiyonundan çok etkilendiğini de  anlatan Bisset, “Atatürk'e ve yaptıklarına hayranım. O giyimi, gözleri ve  duruşuyla çok karizmatik bir erkek. Dünyanın en önemli liderlerden biri.  Anıtkabir ve Dolmabahçe Sarayı'nda Atatürk'ün bal mumu heykelini ve eşyalarını  gördüğümüzde Emin ve benim gözlerimiz doldu” diye konuştu.
           Festivale katılmaktan da mutluluk duyduğunu ifade eden Bisset, festivalin  kendisi gibi yabancı sanatçılara Antalya'yı tanıma ve tatil yapma imkanı  sağladığını söyledi. Bisset, Türk insanının sempatikliğinin kendisini çok mutlu  ettiğini vurguladı.
           
          OBAMA'YA DESTEK
           Los Angelas'ta yaşayan ve 40 yılı aşkın süredir sinema kariyerini  aralıksız sürdüren ünlü aktris, bu yıl üç filmde rol aldığını söyledi. ABD'deki başkanlık seçimlerinde Barak Obama'yı desteklediğini ifade eden  Bisset, “ABD vatandaşı olmadığım için oy kullanamayacağım, ama Obama'ya  destekliyorum. ABD'nin, Obama ile daha demokratik bir değişime ihtiyacı var”  dedi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı