Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Bismil'de şehit cenazesi

  27 Haziran 2012 - 14:05Son Güncelleme : 27 Haziran 2012 - 17:39

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi kırsalında PKK’lı teröristlerle bu sabah çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Er Hakan Köçer, memleketi Diyarbakır’da toprağa verildi. Cenazede ailenin isteği üzerine asker ve sivil yetkililer katılmadı, şehidin tabutuna Türk Bayrağı sarılmadı.

  Yüksekova’nın Uzunsırt Köyü kırsalında bu sabah saatlerinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Er Hakan Köçer’in cenazesi askeri helikopterle Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’ne getirildi. Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı’nda şehit Köçer için askeri tören düzenlendi. Basına kapalı düzenlenen cenaze törenine sadece şehit erin babası Kazım Köçer ile yakınları katıldı.

  BİSMİL'DE ŞEHİT CENAZESİ / FOTO GALERİ

  Törenin ardından Jandarma Komutanlığı’ndan ambulansla çıkarılan şehit er Hakan Köçer’in cenazesini annesi Fecrihan ile nişanlısı olan amcasının kızı 19 yaşındaki Tuba Köçer karşıladı. Şehit er Hakan Köçer’in cenazesi yaklaşık 50 araçlık konvoyla Üçtepe Köyü Cami’ine getirildi. Askerlik dönüşü, düğün yapmaya hazırlanan Hakan Köçer’in yaşadığı Üçtepe Köyü’nde cenazeyi bekleyen köylü kadınlar, Kürtçe yaktıkları ağıtlarda, "Damadımızı bekliyoruz. Damat geliyor, bugün bizim düğünümüz var" diye ağladı.

  Ambulansın köye girişiyle birlikte Kürtçe ağıt yakan yakınları, sinir krizi geçirdi, bayılanlar oldu. Köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi omuzlara alınarak 500 metre uzaklıktaki köy mezarlığına götürülerek defnedildi. Şehit er Köçer’in nişanlısının babası ve amcası olan Abit Köçer, mezar başında yaptığı konuşmada, kendileri için şehit düşen askerle, ’gerilla’ dediği ölen PKK’lı teröristlerin aynı olduğunu söyledi. Abit Köçer, "Bu şüpheli bir ölümdür. 30 yıldır devam eden süreçte, asker ve gerillalar öldü. Ha gerilla ha asker, fark etmiyor" dedi.

  BİSMİL ŞEHİDİNİ BÖYLE UĞURLADI / WEB TV

  Daha sonra baba Kazım Köçer, ağlayarak şehit oğlunun mezarına sarılıp helallik istedi. Baba Köçer’i yakınları teselli ederek, ayakta durmasına yardımcı oldu. Daha sonra sırasıyla tüm kardeşleri ve yakınları mezar başına gelerek ağıtlar yaktı.

  Şehidin annesi Fecrihan ve nişanlısı Tuba Köçer, cenaze töreni ve defin işlemi boyunca, Kürtçe ağıtlar yaktı. Sinir krizleri geçiren ve zaman zaman baygınlık geçiren anne Fecrihan ve Tuba Köçer’i yakınları güçlükle teselli etti.

  Şehit jandarma er Hakan Köçer’in ailesinin isteği üzerine köydeki cenaze törenine, asker ve sivil yetkililer katılmadı.

  Fecrihan ve Kazım Köçer çiftinin 8 çocuğundan ikincisi olan şehit er Hakan Köçer’in şehit olmadan bir gün önce anne ve babasıyla telefonla görüştüğü öğrenildi. Annesi Fecrihan Koçer’in askere gideli 4 ay olan oğluna düğün hazırlıklarına başladıklarını söylediği belirtildi.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 28 Yorum }
  • Hatice Fahrünnisa Ensari 27.6.2012 17:46:27
   Acılarının büyük olduğunu anlayabiliyorum.Aziz şehidimizin aziz ruhu incinmesin,şad olsun ülkemizin başı sağ olsun,Allah aileye sabır versin.O bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için canını verdi,mekanı cennettir muhakkakki.Teröristle şehidimizi aynı kefede saymamız mümkün değil.O bizim aziz şehidimizdir
  • Derin Derin 27.6.2012 17:43:22
   Allah şehide rahmet eylesin ama ne demek ya 'ha gerilla ha asker'? Hiç yakışık almamış bu söz!!!
  • Redd Intrepid 27.6.2012 17:38:20
   Bu durumda nasil bir yorum yapilabilir ki ?
  • memleketim tr 27.6.2012 17:34:51
   Tabi ya gelsin üst düzeyler cenazene güneş güzlükleriyle devlet adına, boy gösterip taziyelerini iletip basına açıklama yapıp son model kurşun geçirmez arabalarıyla gitsinler!!! Tüm şehit aileleri keşke bu tepkiyi verse hiçbir devlet adamını cenaze törenine almasa!!
  • erkan tekin 27.6.2012 17:26:17
   Neden hep fakir fukaranın çocukları şehit oluyor ? hiç bir zenginin, üst düzey bürokratın çocuğunun şehit olduğunu gördünüzmü ? Bu ülkede yaşayan herkes kardeştir. aksini düşünürsek işimiz çok kötü çoook.
  • Bür Büz 27.6.2012 17:18:45
   Bu ülkede şehit annesi kürtçe ağıt yakıyorsa kürt sorunu diye birşey yoktur...
  Sayfa Başı
  HaberlerViyanaNoelNazcaNazca ÇizgileriŞiliPerubrugge