« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bisiklette hedef madalya almak

Bisiklet Federasyonu 2. Olağan Mali Genel Kurulu, Ankara'da yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Akar Otel'de gerçekleştirilen genel kurula 235 üyeden 125'i katıldı. Gerekli çoğunluğun sağlanması sonrasında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Hatip Çopur başkanlığında divan kurulu oluşturuldu.
Divan kurulu, gündemdeki maddeleri okutarak, delegelerin oylarına sundu. Oylamalar sonrasında maddelerin tümü oyçokluğuyla kabul edildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Nuri Demirci, yaptığı kısa konuşmada, GSGM olarak federasyonların özerkleşmesinden memnun olduklarını ve mutluluk duyduklarını söyledi.

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da 6. yılda 5. kongreyi gerçekleştirdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
“2010 yılını bir milat olarak görüyorum. Avrupa Bisiklet Birliği Kongresi'ni ve Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası'nı Türkiye'de yaptık. Genel müdür Yunus Akgül beni ve diğer arkadaşlarımı 10-15 gün içinde arıyor. Sayın Akgül, her şeye katkı sağlıyor. Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar da aynı şekilde katkıda bulunuyor. Dağ ve yol bisikletinde olimpiyata girme aşamasındayız. Ana Hedefimiz, 2016 ve 2020 olimpiyatlarında madalya almak istiyoruz. 2010 yılı çok dolu bir bir yıl oldu.”

Genel kurul, sinevizyon gösterisiyle sona erdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz