« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bisiklette bir ilk kıtadan kıtaya

24 Nisan’da Sultanahmet Meydanı’nda startı verilecek yarışın ilk etabında bisikletçiler, Boğaziçi Köprüsü’nü geçerek Bağdat Caddesi’nde finişi görecek.

Semih BAHADIR
SON GÜNCELLEME
BU yıl 47’ncisi yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda bir ilk gerçekleşecek. 24 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan turun startının verileceği İstanbul etabında bisikletçiler Boğaziçi Köprüsü’nden geçecek. Böylece, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, iki kıtayı birleştiren ilk bisiklet turu olarak tarihteki yerini alacak.Bisikletin, Şampiyonlar Ligi’nde yerini alan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Turu’nda 24 Nisan pazar günkü ilk start İstanbul’da Sultanahmet meydanında verilecek. Bisikletçiler, Boğaziçi Köprüsü’nden geçerek turu sahil yoluna inerek burada 8 tur atarak, 121 kilometrelik etabı Bağdat Caddesi’nde bitirecek. Yarış sırasında köprünün bir yönü trafiğe kapatılacak.
Sporseverler, dünyaca ünlü bisikletçileri yakından görme fırsatı yakalayacak.Cumhurbaşkanlığı turuna, 22 takım sekizer sporcusuyla katılacak.

TRT ve Eurosport naklen yayınlayacak

24 Nisan’da İstanbul’da startı verilecek ve 25 Nisan’da Kuşadası-Turgutreis, 26 Nisan’da Bodrum-Marmaris, 27 Nisan’da Marmaris-Pamukkale, 28 Nisan’da Denizli-Fethiye, 29 Nisan’da Fethiye-Finike, 30 Nisan’da Tekirova-Manavgat etapları sonrası 1 Mayıs’ta Side-Alanya etabıyla sona erecek Cumhurbaşkanlığı turunu TRT ve Eurosport kanalları canlı yayınlayacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler