Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bisiklette bir ilk

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, bu yıl 24 Nisan'da başlayarak 1 Mayıs'ta sona erecek olan 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'yla uluslararası yarışlarda ilk defa iki kıtayı geçen profesyonel bir yarış gerçekleştirileceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Tanıtım toplantısına İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Spor AŞ. Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Abdurrahman Açıkalın, Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Gezer ve Bisiklet Federasyonu Yarış Organizasyonundan Sorumlu Asbaşkan Aydın Ayhan Güneş katıldı.

Müftüoğlu, yaptığı konuşmada, geçen yıllarda gerçekleştirilen yarışlarda yarışmacıların Sultanahmet'e sıkışıp kaldıklarını belirterek, “İlk defa İstanbul'da halkın içine, sokağa ve köprüye çıkacağız. Bir taraftan bir tarafa geçeceğiz. Uluslararası yarışlarda ilk defa iki kıtayı geçen profesyonel bir yarışı gerçekleştireceğiz” dedi.

İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu ise İstanbul'da halkın 24 Nisan günü büyük bir organizasyona tanık olacağını ifade ederek, İstanbullulardan birkaç saatliğine kapanacak Bağdat Caddesi trafiği için duyarlı olacaklarını umut ettiğini kaydetti.

Köprü trafiğinin akışının sağlanacağını, sadece 5-10 dakikalık bir kapanış olacağını dile getirerek, Asya'dan Avrupa'ya geçişin ise engelsiz devam edeceğini ifade eden Bakoğlu, 24 Nisan'a kadar halkın bisiklet organizasyonu için zaman zaman bilgilendirileceğini de sözlerine ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ da kentte bulunan bisiklet yollarının hızla arttığını ve hedeflerinin 1050 kilometre olduğunu söyledi.

Gümüşdağ, bisikletin önemli bir spor olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“4 bin 500'ü aşan lisanslı sporcu sayımızla Türk sporuna hizmet vermekteyiz. Olimpiyatlardaki madalya alan sporcularımızın başarısı, spora olan katkımızı artan bir heyecanla sürdürmemize neden oluyor. Lisanslı sporcu sayımıza bir de bisiklet takımı kurarak katkıda bulunmak istiyoruz. Spor AŞ. Genel Müdürümüzle bu konuyu konuşup şekillendireceğiz.”

Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı ve Yarış Direktörü Abdurrahman Açıkalın ise 24 Nisan'da yapılacak İstanbul etabının sorunsuz geçeceğini vurgulayarak, İstanbul halkının büyük bir spor olayına tanıklık olacağını vurguladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz