Ege Haberleri

EGE

  Bisikletli zabıta sayısı artacak

  Hürriyet Haber
  03 Ağustos 2014 - 00:22Son Güncelleme : 02 Ağustos 2014 - 12:07

  Karşıyaka Belediyesi tarafından kent düzenini korumak ve işgal, seyyar gibi durumlara acil müdahale edebilmek için kurulan Bisikletli Zabıta Timi, kısa sürede sorunların çözüm noktası haline geldi. İki aylık süreçte 100'ün üzerinde olaya yasal işlem yapıldı.

  Karşıyaka Belediyesi tarafından işlek cadde ve sokaklar, yoğun ana arterler ile araçların girmekte zorlandığı sokaklarda hizmet vermek üzere kurulan Bisikletli Zabıta Timi, kaldırım işgali ve işporta gibi sorunlarla mücadelede önemli bir rol üstlendi. Çarşı, sahil bandı ve metro istasyonu civarında görev yapan 10 kişilik ekip, yaklaşık iki aylık sürede 100'ün üzerinde olaya müdahale etti, yasal işlem yaptı.

  İlk etapta 10 kişilik Bisikletli Zabıta Timi ile yola çıkan Karşıyaka Belediyesi, ortaya çıkan verimli tablonun ardından görevli sayısını artırmaya karar verdi. Buna parallel olarak, ekibin görev alanının da genişletileceği belirtildi. Giderek yaygınlaştırılması hedeflenen Bisikletli Zabıta Timi projesi sayesinde, kent içi ulaşımda bisiklet kullanımı da özendirilmiş olacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı