MUĞLA HABERLERİ

Bisikletli otobüsler beğeni topladı

DHA
29.03.2016 - 16:14Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi, otobüslerin arkasına takılan aparatlarla bisiklet taşıyarak bisikletli yolcuların seyahat etmelerini kolaylaştırdı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından bisiklet kullanıcılarının daha rahat ve özgür seyahat etmeleri için otobüslere taktığı bisiklet aparatları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Yaz sezonun yaklaşması ile birlikte Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Akyaka, Köyceğiz, Ortaca ve Fethiye güzergahında hizmet veren toplu taşıma araçlarına bisiklet taşımak için aparat takıldı. Ulaşım Daire Başkanı Alper Kolukısa, sağlıklı bir hayat için bisiklet kullanımını teşvik edici adımlar attıklarını söyleyerek, "Sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleriyle ülkemizin ve dünyanın turizm cenneti olan Muğlamızda gelişen bisiklet kullanımına katkı sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediye otobüslerine, bisiklet aparatları takmaya başladık. Yapılan bu uygulamanın sonucunda bisikletlerini kısa ve uzun mesafede kullanan vatandaşlar da seyahat rahatlığına kavuşup diledikleri yerlere bisikletleri ile gidebiliyor ve Muğla'nın doğal güzelliklerini keşfetme şansı buluyor. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda bisiklet aparatı uygulamamızı artırmayı planlıyoruz" dedi.

Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bisikletli otobüsler beğeni topladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bisikletli otobüsler beğeni topladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı