Ege Haberleri

EGE

  Bisikletle Hollanda’ya

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (DHA)
  08.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.05.2011 - 20:27

  Hollanda’nın Eindhoven kentinde yaşayan emlakçı Robert Musch (56), geçen hafta eşi Marlene Musch (58) ve bir grup arkadaşıyla Bodrum’a tatile geldi.

  Musch, tatile çıkma kararı aldıklarında arkadaşlarına, “Farklı Akdeniz ülkelerini de görmek için bisiklet ile dönerim” diye espri yapması iddiaya dönüştü. Bisikletle ülkesine dönmesi halinde gelecek yıl tatil masraflarını arkadaşlarının karşılama teklifini kabul eden Musch yola çıktı.

  2 ay sürecek yolculuk

  Musch, “Tatil için 7 yıldır geldiğimiz Bodrum’u tercih ettik. Bodrum’a gelmeden önce arkadaşlarıma yaptığım espiri nedeniyle iddiaya girdik, ben de bisikletle dönmeye karar verdim. Hedefim 1 Temmuz’da Hollanda olmak. Bisiklet kullanmayı seviyorum. Bu nedenle daha önce de İspanya ve Fransa’ya bisikletle gitmiştim. Bu tutkum nedeniyle tatile bile giderken bisikletimi de götürüyorum. Umarım yolculuğum sorunsuz geçer” dedi.
  Türk ve Hollanda bayrakları açıp “barış” mesajı veren Musch’i eşi, arkadaşları ve Diamond of Bodrum Otel personeli su dökerek uğurladı.
  Musch’un, Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek, Hırvatistan, İtalya, İsviçre, Avusturya ve Almanya’dan geçerek Hollanda’ya ulaşacağı 4 bin 500 kilometrelik yolculuğu yaklaşık 2 ay sürecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı