MUĞLA HABERLERİ

Bisikletçileri Başkan Kocadon Uğurladı

IHA
25 Temmuz 2015 - 12:44Son Güncelleme : 25 Temmuz 2015 - 12:45

BİSİKLETCİLER ZİYARET

IHA

‘Şimdi Bisiklet Zamanı’ adı altında Muğla-Brüksel Avrupa Sınır Ötesi Turu için yola çıkacak olan bisikletçileri Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ziyaret etti.
Uluslararası Spor ve Kültür Birliği ISCA’nın Avrupa Parlamentosu adına düzenlediği "NowWeMove" (Şimdi Hareket Zamanı) kampanyasının bir öncü etkinliği olan "NowWeBike" “Şimdi Bisiklet Zamanı Muğla-Brüksel Avrupa Sınır Ötesi Turu” başladı. Daha fazla insanı fiziksel aktiviteye teşvik ederek, hareketsizlik nedeniyle ortaya çıkan hastalık ve ölümlerin azaltılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen, Türkiye’den 4 uzun yol bisikletlisinin yer aldığı Avrupa Bisikletçiler Federasyonu-ECF tarafından da desteklenen turun Bodrum ayağına; Bodrum Belediyesi, Bodrum Bisiklet Kulübü (BBK), Bodrum Ticaret Odası ve TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu da destek verdi.
Tur öncesi Trafo Bodrum’da düzenlenen basın toplantısına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, tura katılan 4 Türk bisikletçi Feridun Ekmekci, Serhat Ferrahi Değimli, Adnan Çangir ve Emel Çalkam yanı sıra Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri ve Bodrum Bisiklet Kulübü Başkanı Emrah Tezer ile kulüp üyeleri de katıldı. Şimdi Bisiklet Zamanı “NowWeBike” proje koordinatörü ve Muğla Enerji Verimliliği Çevre Koruma-ENVERÇEVKO Derneği Başkanı Feridun Ekmekci yaptığı açıklamasında; “Bodrum Bisiklet Kulübü ve Bodrum Belediyesinin desteğiyle projenin Bodrum ayağına bisiklet ile katılıp Muğla’ya dönüş yapacağız. Ön startı da buradan vermiş olduk. Muğla’da 2007 yılında kurulan enerji ve çevre koruma birimi tarafından Now We Bike projesini başlattık. 4 kişilik bir bisikletçi grup olarak Muğla’dan 14 ülkeyi geçerek Brüksel’e varmayı planlıyoruz. Bu projenin amacı fiziksel aktivitelerin farkındalığını yaratmak, hareketsizlik sonucu diyabet, kanser, tedbir alabileceğimiz yerlerde ilaçsız tedavinin farkındalığını sağlamak ve bu kapsamda 2020’ye kadar devam edecek olan süreci desteklemek. ‘Neden 9 Eylül?’ diye sorarsanız; 7-13 Eylül, Eurovelo Spor Haftasının olduğu hafta. Avrupa parlamenterleriyle buluşup kendilerine Türkiye’de bu çalışmaları desteklediğimizi belirteceğiz. Bu proje ECF tarafından Avrupa Federasyonu tarafından destekleniyor.” dedi.
“BODRUM BELEDİYESİ OLARAK SPORU DESTEKLİYORUZ”
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise “Burada esas amaç; özellikle obeziteye dikkat çekmek. Bu yüzden de sporu desteklediğimizi Bodrum Belediyesi olarak bir kez daha gösteriyoruz. Arkadaşlarımız 2700 kilometrelik yol kat edecekler. Hem Muğla’nın hem Bodrum’un tanıtımına sahip çıkacaklar. En büyük katkı da sağlık yönünde olacak. Bodrum Bisiklet Kulübü ve Bodrum Belediyesi olarak bu organizasyon için elimizden geldiği kadar destek vermeye gayret ediyoruz. Onlardan, 2700 km pedal çevirerek gidecekleri yerlere; Bodrum’un bol oksijenli havasını, sevgisini, hoşgörüsünü ve selamlarını da götürmelerini istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Şimdi Bisiklet Zamanı Avrupa Sınır Ötesi Bisiklet Turu’nun temel amacının; Haziran ayında yayınlanan “Avrupa’da 5 gençten 4’ü ve 4 yetişkinden 1’inin günümüzde fiziksel olarak hareketsiz olduğu” çalışmasına dayanan Avrupa’nın “Hareketsizlik Saatli Bombası”na karşı farkındalığı artırmak olduğu belirtiliyor. 24 Temmuz’da Bodrum Muğla’dan başlayarak 9 Eylül’de Brüksel’de sona erecek olan kadın ve erkekten oluşan 4 kişilik gönüllü bisikletçi takımı, 2700 km’nin üzerinde 8 farklı Eurovelo rotasını kullanarak 13 ülkenin sınırını geçerek turu, 47 günlük sürüşün ardından Brüksel’de tamamlayacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bisikletçileri Başkan Kocadon Uğurladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bisikletçileri Başkan Kocadon Uğurladı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   13:21
  • İkindi
   17:05
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı