« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bisikletçiler bu kez kansere karşı pedal çevirdi

Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tanı İçin Yol Açık” kampanyası kapsamında meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için Edirne'den yola çıkan “Mavi Bisikletliler”, Tekirdağ'a ulaştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanı Yardımcısı Nejat Özgül, Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Tekirdağlı vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını söyledi.

Kanserde farkındalığın çok önemli olduğunu belirten Özgül, “Kanser olmak istemiyorsanız, sigara içmeyin, fazla kilolarınızı verin ve spor yapın” uyarısında bulundu.

Roche Medikal Direktörü Fulya Erman da, başlattıkları kampanyanın 6.'sını düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Kampanya sayesinde meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çektiklerini bildiren Erman, böylece kanser vakalarında sağ kalım süresinde kayda değer başarılar elde edeceklerine inandığını söyledi.

Erman, kanser hastalığının tedavisini iyileştirmeye çalışan bir firma olarak “Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tanı İçin Yol Açık” kampanyasını gerçekleştirmekten gurur duyduklarını ifade ederek,”Meme kanserinde erken tanının önemi konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek istiyoruz. Kampanyaya destek veren her katılımcı için Roche, Kansere Karşı Elele Platformu'na bağışta bulunacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Erman, Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek ile Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç'a teşekkür plaketi verdi.

Tekirdağ Valiliğince desteklenen etkinlikte, aralarında Türkiye Bisiklet Federasyonu A Milli Bisiklet Takımı bisikletçilerinin de olduğu grup meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için valilik binası önünden sahile kadar pedal çevirdi.

-Meme kanserinin önemi vurgulanıyor-

Mavi Bisikletliler bu yıl, meme kanserinde erken tanının önemini vurguluyor.

Milli sporcuların geçtikleri ilçe ve beldelerde, kanserle mücadeleye destek vermek isteyen yurttaşların bisikletleriyle katıldıkları turlar düzenleniyor. Güzergah boyunca yer alan yerleşim yerlerinde ayrıca meme kanseri konusunda hazırlanan broşürler dağıtılıyor, onkoloji uzmanlarının katılımıyla halka açık bilgilendirme toplantıları ve seminerler düzenleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler