Gündem Haberleri

  Bisiklet yüzünden cinayet

  A.A
  03.08.2006 - 13:15 | Son Güncelleme:

  Mamak'ta babasının bisiklet sattığı kişiler tarafından dövüldüğünü gören genç, saldırganlardan birini bıçaklayarak öldürdü.

  Mamak Abdülhakhamit Caddesi'nde bisiklet satış ve tamir dükkanı işleten Hasan B. (42) ve oğlu İ.B (15), İmdat D. adlı bir kişiye bir süre önce bisiklet sattı. Bisikletin parasının bir kısmını daha sonra ödeyeceğini söyleyen İmdat B'yi, bir süre sonra telefonla arayarak alacağını isteyen Hasan B, İmdat D'nin kardeşi Yıldırım D. ile telefonda tartıştı.

  Yıldırım D'nin daha sonra yanına kimlikleri öğrenilemeyen 3 kişiyi alarak Hasan B'nin dükkanına gittiği, burada tartıştıkları Hasan B'yi dövmeleri üzerine bu kişilere oğlu İ.B'nin müdahale ettiği belirtildi. Dükkandan aldığı bıçakla 4 kişiye gelişi güzel saldıran İ.B'nin, Yıldırım D'yi, vücudunun değişik yerlerinden bıçakladığı bildirildi.

  Arkadaşları tarafından Ankara Hastanesi Acil Servisi önüne bırakılan Yıldırım D, hayatını kaybetti. Hastane önündeki bir vatandaşın, kaçan otomobilin plakasını polise bildirmesi üzerine 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

  Olayın ardından Yıldırım D'nin öldüğünü duyan Hasan B, oğlu İ.B. ile birlikte emniyete giderek teslim oldu. Cinayette kullanıldığı belirtilen bıçağı da emniyet yetkililerine veren Hasan B, cinayet bürosu ekipleri tarafından sorgulanırken, oğlu İ.B, Çocuk Şubesi Müdürlüğü ekipleri tarafından savcılığa çıkarıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı