Ege Haberleri

EGE

  Bisiklet üstünde gezdiği dünyayı fotoğrafladı

  Doğuş Esat BERME / MARMARİS
  06 Aralık 2014 - 01:15Son Güncelleme : 04 Aralık 2014 - 10:39

  MARMARİS Fotoğraf Dostları Derneği'nin (MARFOD) bu haftaki konuğu, bisiklet tutkunu 45 yaşındaki Cemal Atasoy oldu. Yaklaşık beş aylık bir zaman içinde dört ülke gezip 11 bin kilometreden fazla pedal çeviren Atasoy, gezisi sırasında kadrajladığı fotoğrafları paylaştı.

  Bisiklet üstünde gezdiği dünyayı fotoğrafladı

  İstanbullu yatırım danışmanı ve bisiklet tutkunu Cemal Atasoy, Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği'nin (MARFOD) konuğu oldu. Atasoy, Türkiye'nin dışında aralarında Nepal, Brezilya ve Güney Amerika'nın da bulunduğu dört ülkede çektiği binlerce fotoğrafı MARFOD üyelerine ve fotoğraf severlere paylaştı, soruları yanıtladı. Bisiklete çok küçük yaşlarda başladığını belirten Cemal Atasoy, "Yurtdışı turlara başlamadan önce Türkiye'de yaklaşık 20 bin kilometre
  pedal bastım. Neredeyse gezmediğimin bir karış toprak kalmadı. Ben bir AVM yatırım danışmanıyım. İşinde verimli ve yaratıcı olmak isteyenlerin, zihnini tazeleyeceği bir hobisi olmalı. Benimki de bisiklet ve fotoğraf" dedi.

  Bisiklet üstünde gezdiği dünyayı fotoğrafladı

  "BİSİKLETTEYKEN KENDİMİ ÖZGÜR HİSSEDİYORUM
  Bisikletle dünya turu macerasına nasıl başladığını anlatan Atasoy, "Çoğunlukla 'Korkmuyor musun' diye soruyorlar. Yolda olmaktan keyif alıyorum. Huzuru, rahatlama hissi beni motive ediyor. Hülya Koç'un bisikletle tek başına Latin Amerika ve Asya'yı geçmesi beni çok etkilemişti. 'Neden ben de denemiyorum' dedim. 1999'da bisikletimi alıp, otobüsle Doğubeyazıt'a gittim. Bisikletle Tahran'a ulaşıp, uçakla Yeni Delhi'ye geçtim. Oradan Amritsar ve Nepal'e geçtim, yolculuğumu Katmandu'da bitirdim. 3 bin 600 kilometre pedal çevirdim. Koku ve sesleri duymak istiyorum. Gürültü çıkartmadan, çevreyi kirletmeden, dikkat çekmeden hayatın içinden geçiyorum. Bisikletteyken kendimi özgür hissediyorum" dedi.

  Bisiklet üstünde gezdiği dünyayı fotoğrafladı

  HEDEFTE GÜRCİSTAN VAR
  Yola çıkmadan parkurları tüm detaylarıyla incelediğini belirten Atasoy, "Programımı yapıyorum. Her sabah saat 07.00'de başlayıp en fazla 100 kilometre yol alıyorum. Yani ortalama dokuz saat pedal çeviriyorum. Bugüne kadar 15 ülkeyi gezdim. Toplam 11 bin kilometreyi aşan pedal bastım. Tüm seyahatlerimin toplam harcaması ise 55 bin lirayı buldu. Şimdiki hayalim Gürcistan'dan Çin'e gitmek. Bu turda yedi bin kilometre pedal basacağım" diye konuştu.

  Bisiklet üstünde gezdiği dünyayı fotoğrafladı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı