« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Birsel: "Çeyrek finali görebiliriz"

Olimpiyatlara katılmaktan dolayı yaşadığı sevinci dile getiren Birsel Vardarlı, “Olimpiyatlara katılmamız hem bizim adımıza hem de ülkemiz adına çok büyük bir sevinç.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Olimpiyatlara katılmaktan dolayı yaşadığı sevinci dile getiren Birsel  Vardarlı, “Olimpiyatlara katılmamız hem bizim adımıza hem de ülkemiz adına  çok büyük bir sevinç. Aslında olimpiyat elemeleri Avrupa Şampiyonası'na nazaran  daha kolay oldu diyebiliriz fakat olimpiyatlar daha zor geçecek. Olimpiyatlar  öncesinde 2-3 haftalık bir yükleme dönemimiz var. Gruplarımız da çekildi. Grupta  olabildiğince yukarı sıralarda olup çeyrek finale çıkmak istiyoruz. Bunun için  mücadele edeceğiz” diye konuştu.
       
Birsel, olimpiyatlar öncesinde İstanbul'da yapacakları antrenmanda  kondisyon ve taktik açıdan yükleme yapacaklarını söyleyerek, sakatlık  yaşamayacakları bir hazırlık dönemi geçirmek istediklerini dile getirdi. Birsel,  şunları kaydetti: “Bir haftalık bir aranın ardından dinlenmiş bir şekilde geldik.  Olimpiyatlar öncesinde kondisyon ve taktik yüklemesi yapılacak. Gitmeden ABD ve  Hırvatistan ile hazırlık maçlarımız olacak. İnşallah sakatlıksız bir şekilde  gidebilirsek. Ben çeyrek finali görebileceğimizi düşünüyorum.”
       
Olimpiyat oyunlarında mücadele edecekleri A Grubu'ndaki rakiplerini de  değerlendiren Birsel, grupta iyi sonuçlar elde ederek çeyrek finale çıkmayı  istediklerini ifade ederek, “ABD'nin bizim grupta olması bence bizim için bir  şans. Gruptan çıkmamız durumunda onlarla eşleşmeyeceğiz. ABD dışında Çin,  Hırvatistan, Angola ve Çek Cumhuriyeti var. Biz bundan önce bu rakiplerimizin  hepsiyle oynadık. hepsi bildiğimiz takımlar fakat maç oynamadan kazanılmıyor.  Çekleri ve Hırvatları yenmek çok zor ama ben yeneceğimizi düşünüyorum. Sonrasında  da çapraz eşleşmeden iyi bir rakiple eşleşiriz” şeklinde konuştu.
       
Ay-yıldızlı ekip, Olimpiyat Oyunları'nda A Grubu'nda ABD, Angola, Çin,  Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile mücadele edecek.
       
Milliler ilk maçını 28 Temmuz'da Angola ile oynayacak.
       
30 Temmuz'da Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak olan “Potanın Perileri”,  1 Ağustos'ta ABD, 3 Ağustos'ta ise Çin ile karşılaşacak.
       
A Milli Kadın Takımı, gruptaki son maçında ise 5 Ağustos'ta Hırvatistan  ile karşı karşıya gelecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz